Presunúť na hlavný obsah

Na zoznamke som spoznala ženatého muža: Keď som sa ho spýtala túto jednu otázku, jeho odpoveď ma zarazila

Partnerské vzťahy

Renáta bola krátko po rozchode a na nového muža nechcela ani len pomyslieť. Na zoznamke, kde sa kedysi registrovala, jej však napísal istý muž.

Poznáte to, keď opadne prvá bolesť z rozchodu, začnete konečne žiť a vnímať aj okolie. Renáta si prešla niečím podobným. Aj keď nikdy neuznávala zoznamky a považovala ich za spôsob, kde nadväzujú vzťahy ľudia, ktorí to inak nevedia, na jednej takej sa predsa len ocitla. Zo zvedavosti. A práve po rozchode sa vrátila späť na toto miesto.

Čítajte tiež: Ľudia narodení v tomto znamení sa najčastejšie rozvádzajú: Ako ste na tom vy?

Záhadný muž, ktorý ešte aj skvelo vyzeral

Len čo si aktualizovala svoj profil a pridala fotografie, o zástup mužov nebola núdza. Renáta však nebola žiadna pubertiačka, ale žena, ktorá mala v hlave jasno, takže zostávala pevne nohami na zemi. O pár dní neskôr jej však napísal istý muž. Volajme ho Michal. „Prekvapilo ma, že muž tohto typu je na zoznamke a prvé, čo mi napadlo je, že to nebude jeho pravá identita,“ začala svoje rozprávanie. Zvedavosť ju však nenechala a dala tomu šancu. Po pár vetách zistila, že sú na rovnakej vlne a že všetok voľný čas trávi písaním si s týmto mužom. Dokonca jej bol prednejší ako jej záujmy. V jeden večer, keď sa odmlčala, nakoľko si uvedomila, že to, čo robí, je vlastne strata času, Michal jej napísal, že sa s ňou chce stretnúť. Spočiatku mala obavy, ale zvedavosť jej opäť nedala spávať a chcela na vlastnej koži zistiť, či sa jej z neho podlomia kolená. A tak sa s ním stretla. „Keď som ho videla a bol to presne ten muž ako na fotografiách, znervóznela som a nevedela som túto trému ovládať. Napokon sa ukázalo, že možno práve to mu bolo sympatické.“ Strávili spolu celý večer a nebolo to nič vážne. „Keďže sme priaznivci situačného humoru, celý večer sme sa smiali a o vážnejších témach sme sa nerozprávali.“ Keď Renáta prišla domov, od tohto večera nemohla Michala dostať z hlavy. Nechcela vhupnúť zo vzťahu do vzťahu, ale zároveň na neho nevedela prestať myslieť. 

Mohlo by vás zaujímať: Môj muž sa zamiloval do mojej dcéry z prvého vzťahu: Keď som na to prišla, zachovala som tak, ako to nikto nečakal

(Ne)známy muž bol nakoniec ženatý

Keď natešená čakala, čo bude ďalšie dni, Michal sa neozýval. Tridsaťročná Renáta bola na seba naštvaná, že opäť naletela, aj keď nechcela. Potom jej však istý večer Michal napísal. „Povedal mi, že som jeho osudová žena a že ku mne cíti viac ako si myslím. To ma pochopiteľne potešilo, to som však netušila, čo príde potom.No v zápätí bol viac ako úprimný: Napísal mi, že je ženatý, ale že to chce ukončiť,“ pokračuje v rozprávaní Renáta. Tá mala vždy zásady a so ženatým mužom nechcela mať nikdy nič spoločné, nie to ešte byť dôvodom, prečo muž odíde od rodiny. Michal to myslel však vážne a dohoda, že sa nebudú stretávať, ho motivovala k rýchlejšiemu konaniu. Keď sa ho spýtala, prečo toto celé robí, Michal mal na to jednoduchú odpoveď: „Povedal mi, že bývalú ženu nikdy v skutočnosti nemiloval. Rozhodnutie, prečo boli spolu, bolo viacmenej jeho rodičov, ktorí ho do toho dotlačili. Boli veľmi konzervatívni. Mysleli si, že vzhľadom na to, že má tesne pred štyridsiatkou, nikoho si nenájde a mal by sa usadiť. 

Napokon sa so svojou, dnes už exmanželkou, rozviedol. „Mali spolu dieťa a ja som aj napriek tomu nedokázala byť s mužom, ktorý opustí ženu s dieťaťom kvôli inej. Veď to, čo urobil jej, by pokojne mohol urobiť raz aj mne,“ spomína Renáta. Michal jej to však objasnil a povedal, že spomínané dieťa nebolo jeho, ale len jeho expriateľky z predošlého vzťahu. Napriek tomu, že s ním mal kamarátsky vzťah, chcel mať aj vlastnú rodinu. 

To vysvitlo ako nádej a Renáta tak ich vzťahu dala šancu. Dnes spolu vychovávajú dve deti a vedú spokojný šťastný život. Aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, ale niekedy za nezhodu vo vzťahu nemôžete práve vy. 

- Najčítanejšie -