Presunúť na hlavný obsah

Na Vianoce som dostala darček od neznámeho adresáta: To, čo v ňom bolo, mi navždy zmenilo život

Sex a vzťahy

Kamila dostala na Vianoce darček, ktorý si najskôr nevedela vysvetliť. Keď sa začala rozpomínať na detstvo, zrazu všetko pochopila. Darček bol od osoby, na ktorú takmer zabudla, no on na ňu spomínal celé roky. Ako to nakoniec dopadlo?

V žiadnom vzťahu to nebolo to pravé 

Kamila bola mladá, nezávislá a žila sama už od svojich 20-tich rokov. Mala perspektívnu prácu, avšak žiadneho partnera na obzore. To však pre ňu nebol problém. Verila, že na toho pravého si musí počkať a že sa to nakoniec oplatí. Dovtedy sa snažila na sebe pracovať a zlepšovať sa po všetkých stránkach: „Hoci pár vzťahmi som prešla, skôr ako to začalo byť skutočne vážne z jeho strany, som vždy ustúpila. Jednoducho som pri každom cítila, že toto nie je ono. Aj keď mi už mama prízvukovala, že takto ostanem starou dievkou navždy, ja som nepodliehala žiadnej panike a život si spokojne ďalej užívala,“ prezrádza na úvod svojho vianočného príbehu Kamila. 

Mohlo by vás zaujímať: To, čo sa stalo na vianočnom večierku, zmenilo môj život od základov: A mohla za to táto mladá žena

Na Vianoce som dostala zvláštny darček poštou

Tesne pred Vianocami jej volala mama, že má u nich doma nejakú poštovú zásielku. Ešte v ten deň sa po ňu aj zastavila a doma rozbalila. To čo však našla jej nedávalo zmysel, dokonca si myslela, že sa niekto pomýlil: Vo vnútri zabalenej škatuľky bola kniha poézie od autora, ktorého meno jej nič nehovorilo. Vo vnútri knihy bola zase priložená stará fotografia: „Pri pohľade na knihu som nechápala. No pri pohľade na starú fotografiu asi spred viac než 20 rokov som ostala prekvapená. Na tej fotografii som bola ja ako dieťa. Nemohla som mať viac než 6 rokov. Bola som na nej vysmiata a držala sa za ruky s nejakým chlapcom starším odo mňa len o niečo, keď som sa pozrela bližšie,“ opisuje zvláštny darček adresovaný práve jej aj s prianím veselých Vianoc a s tajomným odkazom „Snáď si nezabudla. Ja spomínam stále“. 

Čítajte tiež: List pre môjho bývalého: Ďakujem, že si mi zlomil srdce, bolo to to najlepšie, čo si mohol pre náš vzťah urobiť

Je zvláštne, koľko som toho dokázala zabudnúť z čias detstva 

Kamila si na dotyčného v prvom momente nespomenula. Potom začala loviť v pamäti, nakoniec začala mať tušenie, ktoré si chcela potvrdiť u svojej mamy. Jej rodičia totiž robili počas jej detstva aj pestúnov okrem iného. Takto sa k nim na prázdniny dostalo pár detí, ktoré s nimi prežili aj sviatky. Jedno z tých detí bol chlapec z fotografie. Mama mi prezradila, že práve s týmto chlapcom som si vytvorila skutočne silné puto, a strávil s nami viac času než iné deti. Dokonca sme jej vraj pripadali roztomilí, pretože sme obaja svorne vyhlasovali, že sa jedného dňa vezmeme. Spýtala sa ma odkiaľ mám tú fotografiu a ja som jej rozpovedala, aký darček som dostala aj s venovaním. Je zvláštne, že až keď mi mama začala opisovať jednotlivé situácie, začala som si spomínať. Ešte zvláštnejšie je, koľko toho dokáže človek počas rokov zabudnúť,“ vyznáva sa Kamila.

Neprehliadnite: Darček, ktorý som dala svojmu manželovi napokon odhalil jeho neveru: Toto bol ten moment, keď som to zistila

Spoznala som ho bez toho, aby sa mi prihovoril 

Hoci už Kamila vedela, o koho ide, nevedela, ako sa s tým dnes už dospelým mužom skontaktovať. Nakoniec sa o to postaral sám. Poslal jej pozvánku na krst knihy, ktorej výtlačok jej poslal ako darček s fotografiou. Prišla, hoci bola nervózna a keď sa rozhliadla po plnej miestnosti, zrak jej padol na jedného konkrétneho a v tej chvíli akoby si spomenula na všetko, čo spolu prežili. „Bola to pre mňa skutočne čarovná chvíľa. Spoznala som jeho tvár okamžite, hoci sme sa naposledy videli ešte v detstve. Nakoniec za mnou prišiel sám. Tiež vedel, že som to ja. Vraj nevedel, či iste prídem a je šťastný, pretože sa mi môže konečne po rokoch za všetko poďakovať. Hoci som nechápala, vraj som ho vtedy v detstve zachránila. Naše priateľstvo ho povzbudilo. Vraj sa nechcel so mnou rozlúčiť a celé tie roky na mňa spomínal. Sľúbil si, že ma raz vyhľadá a poďakuje sa mi osobne. Strávili sme veľmi príjemný večer nielen spomínaním, ale aj rozprávaním o našich životoch, jeho knihe poézie. Pýtal sa na rodičov.... Odvtedy sa stretávame skoro pravidelne a čím ďalej tým viac si rozumieme. Ťahá ma to k nemu a mám pocit, že toto môže byť ten pravý,“ priznáva s úsmevom na tvári Kamila, ktorú tento „chlapec z minulosti neuveriteľne prekvapil a postaral sa jej o krásne Vianoce.

- Najčítanejšie -