Presunúť na hlavný obsah

Túžila som po vzrušujúcom živote: Obklopovala som sa týmto typom mužov, no nakoniec som na to doplatila

Sex a vzťahy

Dominika si až po rokoch krátkodobých vzťahov dokázala priznať, v čom robila chybu. Pritom všetko podmienila tomu, aby bol jej život vzrušujúci. Len to vzala z netradičného konca a nakoniec si uvedomila jednu smutnú pravdu.

Túžila som žiť vzrušujúci život

Dominika bola podľa svojich slov od mlada tak trocha pochábeľ. Vždy radšej v mužskej partii, vždy za každú srandu a ľudia ju aj preto brali medzi seba. Bola skvelý parťák a nikdy sa nenudila. Presne v tomto však chcela pokračovať, aj keď sa jej stredoškolské časy skončili. Len akosi pozabudla, že meniť sa, dospieť a mať iné priority je prirodzené. Takže keď dospela, logicky jej chýbal ten pocit vzrušenia a začala ho hľadať skutočne netradične... v mužoch: „Dnes to ani ja sama neviem pochopiť, ale môj život sa dostal v dospelosti do akejsi rutiny a ja som sa zľakla, že takto by mal vyzerať už natrvalo. Túžila som žiť vzrušujúci život. Viem, poviete si, mohla som sa dať na cestovanie alebo robiť milión iných vecí, ktoré by mi ten pocit naplnenia sprostredkovali. Ale ja som bola vždy člen skupiny, sama som sa nikdy nevedela odvážiť na niečo vzrušujúce, až keď ma doslova niekto vyburcoval, potiskol,“ opisuje Dominika, ktorá sa dnes už len smeje nad tým, aký, ako mohla byť taká hlúpa a naivná.

Mohlo by vás zaujímať: Vďaka nesprávnym rozhodnutiam svojej matky som sa stala ženou, ktorá má vo vzťahoch s mužmi tento problém

Prestala som žiť vlastný život a neuvedomovala si to

V dôsledku strachu si hľadala vždy partnerov, ktorí boli netradiční. Líšili sa, mali extrémne koníčky, robili extrémne veci a často to už hraničilo s bezhlavým správaním. Dokonca išlo vo veľa prípadoch o mladších mužov, ktorí sa ešte nechceli usadiť, ktorí radi skúšali nové veci, boli premotivovaní, pobláznení, ale Dominike to skutočne vyhovovalo: „Pri všetkých tých aktivitách, na ktoré som sa s nimi nechala nahovoriť, som prežívala vzrušenie, dobrodružstvo, vo veľa prípadoch aj strach. Za tie roky vo vzťahoch s mužmi, ktorí boli ten typ, kam ma vietor zaveje, som sa im všetkým prispôsobovala do takej miery, že som prestala celkom žiť vlastný život. No v tej chvíli som si to vôbec neuvedomovala,“ pokračuje v rozprávaní ďalej.

Čítajte tiež: Minulosť mi bránila v nadväzovaní vzťahov s mužmi: Nakoniec som pochopila, čo musím urobiť, ak chcem byť šťastná

Zrazu som si uvedomila, že vlastne nemám nič svoje

Kedy Dominiku vlastne tento život omrzel a zistila, že niečo nie je v poriadku? Vraj presne v tej chvíli, keď si začala všímať, že okrem svojich partnerov, nemá žiadnych skutočných priateľov, žiadnu perspektívnu prácu, žiadne rodinné zázemie, hoci na to už vek mala. „Moji bývalí spolužiaci sa ženili, vydávali, zakladali rodiny, stavali domy, kupovali byty. Zrazu som si uvedomila, že mám síce veľa netradičných zážitkov, ale to je všetko. Nemám nikoho, kto by mal úprimne rád, všetko to boli jednorazové vzťahy, kde som nič nebudovala, len si užívala, roky bývam v prenajatom byte a svoje zarobené peniaze som investovala do koníčkov mojich partnerov a dnes ani neviem, či niektorý z tých záujmov mám aj skutočne rada a chcem ho rozvíjať,“ popisuje Dominika, ktorá ešte dodáva, že vlastne nevie, čo si teraz so životom počať. Nevie, kam patrí, aký bude jej ďalší krok.

Neprehliadnite: Namotal ma na sladké reči a ja som mu dala druhú šancu: Neurobte rovnakú chybu ako ja, práve kvôli tejto situácii

Nateraz ostáva sama so sebou

Jediné, čo si Dominika naplno uvedomuje dnes je, že sa snažila hľadať vzrušenie zo života v mužoch, pričom zabúdala žiť život podľa vlastných predstáv a vždy sa len prispôsobovala. Keď jej toto došlo, vedela, že sa to musí zmeniť. Hoci bola smutná a nešťastná z toho, že kvázi začína od nuly, nedovolila si, aby to definovalo jej ďalší život. Pomaly sa stavia sama na vlastné nohy, zisťuje, čo má a čo skutočne nemá rada a čo od života chce, aj akého partnera raz chce. No nateraz ostáva sama so sebou, aby si utriedila priority a naučila sa urobiť si život vzrušujúcom po svojom.