Presunúť na hlavný obsah

Nevedela som sa zmieriť s tým, že ma odkopol kvôli druhej: Neverila by som, že budem schopná sa takto kvôli nemu ponížiť

Sex a vzťahy

Naša známa Dáša sa takým ženám, akou je dnes ona, kedysi vysmievala. Nechápala, ako mohla napokon urobiť niečo také ponižujúce a v konečnom dôsledku aj tak kontraproduktívne. Podľa vlastných slov má ponaučenie na celý život, ale aj doživotnú hanbu.

Signály boli zrejmé, len ja som žila v pomyselnej bubline

Dáša a Filip tvorili pár niečo vyše roka. Zatiaľ, čo ona si myslela, že ich vzťah sa vyvíja tým správnym smerom, Filip si poza jej chrbát našiel náhradu. „Vlastne sa mi ani nepriznal. Uhádla som to a obvinila ho sama. Keď tak nad tým premýšľam dnes, signály boli zrejmé od samého začiatku, len ja som žila v akejsi svojej pomyselnej bubline,“ začína svoje rozprávanie Dáša, ktorej sa v tom momente zrútil svet, keďže s Filipom plánovala svoju svetlú budúcnosť, v ktorej sa videla ako jeho zákonitá a matka jeho detí.

Dáša sama priznala, že poznala osobne jednu ženu, priateľku, ktorá bola kvôli láske ochotná zájsť až do krajností. Kvôli tomu, aby s ňou manžel ostal a neopustil ju, bola ochotná dobrovoľne tolerovať jeho milenky aj vo vlastnej posteli. Odsudzovala ju a dokonca jej bola až na smiech. Až kým sa sama nezačala správať kvôli mužovi ako šialená.

Mohlo by vás zaujímať: Spával so svojou bývalou a zároveň aj so mnou: Tvrdil, že je to úplne normálne a toto ma dostalo najviac

Stále som ho prosila a nechápala, že je definitívny koniec

Potom, čo sa všetko prevalilo, sa Filip odsťahoval naspäť do svojho bytu. Neubehol ani týždeň a jeho nová priateľka tak začala bývať s ním. V tej chvíli, ako sa to Dáša dopočula, akoby súčasne bola zbavená zmyslov: „Dostala som neuveriteľný strach, že ostanem sama a preto som mu začala nekontrolovateľne vypisovať, vyvolávať a prosiť ho, aby sa ku mne vrátil. Sľubovala som mu, že zmením všetko, čo sa mu na mne nepáčilo. Že sa mu vo všetkom prispôsobím. Že pristúpim na čokoľvek, len nech sa vráti, lebo neviem bez neho žiť. Hovorila som mu samé trápne veci, ako že bez neho som nikto a že už nikdy nebudem milovať nikoho viac než jeho. Potom mi už nedvíhal, stratil so mnou trpezlivosť až si nakoniec zmenil aj číslo,“ pokračuje Dáša, ktorá ešte stále vtedy nepochopila, že je definitívny koniec, a že sa správa ako šialená.

Čítajte tiež: Po rokoch som najlepšej priateľke prezradila, že som zviedla jej bývalého: Ona ma však prekvapila oveľa väčším priznaním

Nakoniec som tomu dala čerešničku na torte

Jej správanie sa stupňovalo. Začala ho čakávať pred jeho prácou, párkrát ho odchytila počas obednej pauzy a robila mu plačlivé scény. Potom sa vyrútila aj priamo do jeho kancelárie a v zúfalstve pred všetkými vykričala, aký je to neľútostný hajzel, ako ju odkopol pre inú... To ju už vyviedol von a na rovinu jej povedal, že s ňou až doteraz mal súcit, ale že tomu je koniec. Nech sa spamätá a neponižuje sa viac. „Vraj, ak s tým neprestanem, bude ma musieť udať na polícii, že ho obťažujem. Ani toto ma však neprinútilo zastaviť sa a spamätať. Nakoniec som tomu dala čerešničku na torte, keď som sa dozvedela od spoločných známych, že ju už aj plánuje požiadať o ruku. To som si začala navrávať, že ja som mala byť na jej mieste, ja som sa mala za neho vydávať. Jeden večer som ich sledovala, ako šli do reštaurácie a keď si moja sokyňa odskočila na toaletu, tak som tam vletela a urobila cirkus. Vraj či sa nehanbí, mne nebol schopný dať snubný prsteň za celé dva roky a ju pozná sotva pár mesiacov,“ spomína si na tie hrozné chvíle Dáša, ktorá vo výstupe pokračovala aj potom, čo sa vrátila jej sokyňa a v tej chvíli to nevydržala a pustila sa priamo do nej pred zrakom cudzích ľudí ako nejaká baba na trhu.

Neprehliadnite: Chcela som, aby môj bývalý pocítil, o čo prišiel: Namiesto žiarlivosti som si pekne zavarila s týmto chlapom

Nakoniec skončila na polícii a s odporučením k psychiatrovi

Ani nevedela ako ich od seba oddelili a zrazu tam bola polícia, ktorá ju odviedla a ona si urobila nielen poriadnu hanbu, ale  aj  priestupok na verejnosti s odporučením na psychiatrické vyšetrenie. Nakoniec jej z toho kolotoča pomohla vyhrabať sa je rodina aj priateľky, ktoré neverili, čoho všetkého bola schopná, pretože vždy ju pokladali za bezproblémovú a nekonfliktnú osobu. Toto z nej urobila jedna nevydarená láska. Dnes je tomu viac než rok, Dáša navštevuje psychologičku a darí sa jej pomerne dobre. Ale tej hanby sa už podľa vlastných slov nezbaví do konca života.

- Najčítanejšie -