Presunúť na hlavný obsah

Môj priateľ urobil najkrajšiu a zároveň najhoršiu vec: Neuveriteľne ma ponížil pred svojou bývalou

Sex a vzťahy

Čo by ste urobili, keby muž vášho života urobí tú najkrajšiu vec, akej sa žena od neho môže dočkať, no v zápätí zistíte, že v skutočnosti vás tým neskutočne ponížil?

Priam idylický vzťah a zásnuby 

„Vzťah s mojím priateľom Pavlom napredoval a ja som sa z toho viac než len tešila. Na spokojnom partnerskom vzťahu som si vždy totiž zakladala. Podľa mňa to je to podstatné, čo žena potrebuje k šťastiu. Keď už som však nadobudla presvedčenie, že som našla toho pravého, bez najmenšieho zaváhania som povedala áno, keď ma požiadal o ruku. Naviac si na žiadosti dal záležať a z prsteňa som bola naozaj nadšená. Nepotrpím si na veľké a drahé šperky, ale môj zásnubný prsteň bol naozaj neprehliadnuteľný a tak som sa s ním aj patrične pýšila. Samozrejme v norme,“ začína svoj rozprávanie týmto konštatovaním naša čitateľka Alenka (28). Ako opisuje ďalej pre oboch to bolo priam idylické obdobie. Mesiace, ktoré prišli, plánovala svadbu, veď predsa ako sa hovorí, do roka a do dňa od zásnub by sa to malo zorganizovať. Tiež si snúbenci hľadali vlastný byt, nakoľko žili obaja ešte v rodičovských domoch a chceli sa po svadbe osamostatniť. Nakoniec ho aj našli a tak začali s výberom zariadenia do neho. Obaja si tento spoločne strávený čas vychutnávali a tešili sa na to, čo príde. 

Mohlo by vás zaujímať: Nevedela som, či som v manželstve z lásky alebo len zo zvyku. Jedna jediná otázka mi napokon dala odpoveď...

Nečakané stretnutie, na ktorom vyšla pravda na povrch 

Raz v jednom obchodnom dome sa stretli s Pavlovou bývalou priateľkou, ktorá rovnako zariaďovala byt. Bolo im hlúpe sa tváriť, že ju nevidia, keďže sa navzájom dobre poznali, tak sa na chvíľu pri sebe pristavili. „Zatiaľ, čo ja som si z toho nejakú ťažkú hlavu nerobila, veď každý máme nejakú svoju minulosť, Pavol začal byť akýsi nesvoj, nervózny. Keďže sme sa stretli v Ikei, Pavlova bývalá logicky usúdila, že sa zariaďujeme aj my, tak sa spýtala, či sa ideme aj brať. Na to som jej dala len jednu odpoveď a to takú, že som nastavila ruku, aby sa mohla pozrieť na zásnubný prsteň. No potom to prišlo... Jeho ex sa na mňa usmiala a pokojne skonštatovala, aká je to náhoda, že tento môj zásnubný prsteň je presne rovnaký ako ten, ktorým žiadal o ruku Pavol ju a ona odmietla. V tej chvíli mi to všetko došlo a nezmohla som sa na nič iné, len že som odtiaľ vystrelila rýchlosťou blesku od hanby a poníženia. Hoci Pavol za mnou bežal, stihla som naskočiť do najbližšieho autobusu a ujsť,“ vyznáva sa Alenka. 

Čítajte tiež: Moji rodičia neznášali môjho snúbenca: Vďaka tejto jednej maličkosti si ich však nakoniec získal

Sklamanie, poníženie, no nakoniec... 

Pavol za ňou chodil dovtedy, kým nesúhlasila, že sa s ním porozpráva. No stále bola nahnevaná, pretože mala pred očami len to, ako ju ponížil, a že mu nestála ani za to, aby jej daroval nový zásnubný prsteň. Namiesto toho si podľa nej povedal, „načo plytvať peniazmi na nový zásnubný prsteň, veď jeden už mám, čo na tom, že som ho kupoval ešte pre bývalú...“. Ako sa však hovorí, všetko zlé raz pominie, a Pavol sa ospravedlňoval dovtedy, kým mu neodpustila. Raz za ňou prišiel aj s novým zásnubným prsteňom. Opäť zopakoval, že sa správal hrozne, a že nevie, čo mu to napadlo, a že ak mu odpustí, bude jej to do konca života vynahradzovať, lebo ju naozaj miluje. Nakoniec si Alenka uvedomila, že okrem tohto, síce dôležitého momentu pre ženu, boli aj iné a prídu aj ďalšie, preto sa mu rozhodla odpustiť. Nakoniec svadba prebehla a ako Alenka dodáva nakoniec, aj po mesiacoch od svadby sa cíti ako na medových týždňoch, takže zatiaľ svoje rozhodnutie dať mu druhú šancu, neľutuje.

Neprehliadnite: Bol do mňa zamilovaný, ale len do chvíle, kým nezistil pravdu o mojom pôvode: Takúto reakciu som od neho nečakala