Presunúť na hlavný obsah

Partnerovi som pripravila dokonalý valentínsky darček, ktorý nás mal posunúť ďalej: Skončilo to však rozchodom

Partnerské vzťahy

Valentín dokáže poriadne zamotať niektoré vzťahy. Hlavne, ak sú niektoré dary "nečakané".

Jeden takýto nečakný darček dala aj Lucia svojmu dlhoročnému priateľovi. 

S Marekom sme boli spolu viac ako päť rokov, bývali sme dokonca spolu už po mesiaci. Áno, dalo by sa povedať, že sme boli veľmi zohratí od začiatku, preto si všetci mysleli, že sme pre seba ako stvorení. Vrátane mňa. I keď sme boli spolu dlho, nikdy sme sa nerozprávali o svadbe či budúcnosti. Jednak Marek vedel, že som nikdy netúžila byť nevestou a rodinu som si vedela predstaviť aj bez toho. A jednak sme obaja žili veľmi pre prítomnosť. Mali sme vybudované kariéry, veľmi stabilné pozície a bavili nás život vo dvojici. I keď sme pociťovali tlak z okolia, bola nám takto dobre. Nemali sme chuť niečo meniť. Navyše, moja sestra mala veľkú rodinu, ak na nás trochu prišli rodičovské „chúťky“ vždy sme zašli za nimi. O deťoch sme sa nikdy otvorene nerozprávali, ale z jeho správania som videla, že k nim má blízko. 

Prečítajte si: Chcete, aby sa vaše manželstvo skončilo happyendom? Odborníci radia držať sa týchto 4 pravidiel

Človek mieni, život mení

Nikdy sme nepatrili k dvojiciam, ktoré by sa obdarovávali zbytočnosťami. Či už na Vianoce, narodeniny alebo na Valentína. Takže keď sa blížil sviatok zamilovaných, vedeli sme, že ho oslávime dobrou večerou v našej obľúbenej reštaurácii. 
Necelý mesiac pre týmto sviatkom som začínala mať podozrenie, že by som mohla byť tehotná. Poznáte to, občas každá ochrana zlyhá. Nechcela som Mareka s tým „strašiť“, kým som si nebola úplne istá. Keď sa moje dohady potvrdili, bola som sama prekvapená z toho, ako to so mnou zamávalo. Vyslovene som sa tešila. Brala som to tak, že i keď sme sa chránili, podarilo sa nám počať, tak to asi musí byť nejaké znamenie...
Bála som sa, ako to však vezme Marek. Tak som si povedala, že mu to nepoviem hneď, ale postupne ho na to budem pripravovať. Nenápadne som vždy nahodila tému na deti, prípadne mu postrčila nejaké videá, fotky... Nebola to nikdy debata na hodiny, ale ani to hneď nezmiatol zo stola, čo ma zakaždým uistilo v tom, že by sa tiež mohol z tejto informácie tešiť.

Neprehliadnite: Prečo si muži kupujú mladosť v podobe mladších partneriek? Začína sa to neverou a končí...?

Nový život 

Keď prišiel deň D, v tomto prípade deň V, bola som presvedčená, že to bude začiatok niečoho nového a krásneho. Zašli sme do reštaurácie, dali si večeru a pri dezerte som to na neho „vyvalila“. „Mám pre teba darček. Budúci rok budeme tento sviatok tráviť už traja!“ Vyletelo zo mňa nadšenie. Lenže na moje vlastné prekvapenie, Marek taký nadšený nebol. Stuhol. Nezmohol sa na veľa viet. Zrazu vstal a rozhodol, že ideme domov.
A doma sa začalo naozaj niečo nové. Ale pekné to nebolo. Marek sa doslova rozzúril, začal ma obviňovať, z toho, že som to na neho ušila. On si vraj nechce život kaziť dieťaťom, na tom sme sa nedohodli. Darmo som sa hájila tým, že je to nehoda. Nenechal si nič vysvetliť. V ten večer sa ešte zbalil, odišiel, ale stihol mi povedať, že s týmto nechce mať nič spoločné. Tohtoročného Valentína oslavujem opäť v dvojici. So svojou dcérkou Laurou. Bohužiaľ, bez jej otca.

Neprehliadnite: Snúbenicu som podozrieval z nevery: Keď som však prišiel na to, čo robila, keď nebola so mnou, zostal som v šoku 

- Najčítanejšie -