Presunúť na hlavný obsah

Chcete, aby sa vaše manželstvo skončilo happyendom? Odborníci radia držať sa týchto 4 pravidiel

Partnerské vzťahy

Každé jedno manželstvo môže skončiť šťastne. Chce to len dobrú sebadisciplínu, dávku tolerancie a empatie. Pozrite sa, ktoré pravidlá by ste si mali osvojiť!

Áno, skutočne existuje akýsi plán na šťastné manželstvo. Ak totiž akýkoľvek plán máte, viete, na čom môžete stavať. A to je v živote veľmi podstatné. Len na to mnohokrát zabúdame. Pozrite sa spolu s nami, čo robia ľudia v harmonických manželstvách inak. 

Čítajte tiež: Zabudnite na postavu: Toto je detail, ktorý si na vašom tele muži pri sexe všímajú viac

1. Tvoríte tím 

Nikdy nezabúdajte na to, že v manželstve už ani náhodou neplatí, že kopete každý sám za seba. Práve naopak. Odteraz ste dvaja. Úplne na všetko. Je veľmi dôležité, aby ste si uvedomili, že tu máte partnera, s ktorým jednoducho tvoríte tím. A vo veciach by ste sa mali podporovať a stáť pri sebe. Veľmi dôležité je, aby ste najmä v zásadných otázkach našli vzájomný súlad. Nezabúdajte, že tím je takmer vždy silnejší ako jednotlivec. Tak sa toho držte. 

2. Podstatná je tolerancia

Vzájomná tolerancia, rešpekt a úcta sú kľúčové, pokiaľ chcete, aby vaše manželstvo bolo naozaj šťastné. Nezabúdajte, že do kategóre tolerancia patrí nepochybne aj osobný priestor každého z vás. Aby ste sa tešili zo spoločných chvíľ, trávte čas aj jeden bez druhého. Vlastné záujmy, hobby, priatelia, to všetko so šťastného manželstva jednoducho patrí. Rešpektujte rozhodnutia toho druhého a snažte sa ho pochopiť. Veľa sa o problémoch rozprávajte, uvidíte ako sa fungovanie medzi vami časom zlepší.

Mohlo by vás zaujímať: Je vek naozaj len číslo? Partneri s týmto vekovým rozdielom majú najväčšiu šancu na úspešný vzťah

3. Dokazujte si lásku a prejavujte si city

Toto je mimoriadne významný bod. Prejavovať lásku si máte stále, kdekoľvek, kedykoľvek a áno aj po rokoch. To na veci nič nemení. Bozk pred odchodom do práce, držanie sa za ruku v meste, slovíčko ľúbim ťa alebo nežné dotyky, to všetko je niečo, čo musíte vo vzťahu udržiavať. Bez toho to nejde. A ak s tým prestanete, ženiete sa skôr na opačnú stranu ako k happyendu. 

4. Neporovnávajte

V žiadnom prípade a v akejkoľvek fáze vzťahu sa neporovnávajte. Ani ako dvojica, ani svoju polovičku. To je to najhoršie, čo môžete urobiť. Nevracajte sa k svojim bývalým láskam. Žite tu a teraz. V prítomnosti a danom momente. Sústreďte sa na pozitívne vlastnosti toho druhého, chváľte ho za veci, ktorými vás poteší, prejavujte vďaku. Presne toto sú drobnosti, na ktoré v dnešnej dobe celkom často zabúdame. Nemyslíte? 

Skúsite tieto rady, aplikovať do svojho vzťahu?

spolu hlasovalo 324 ľudí

Nie
51

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus