Presunúť na hlavný obsah

Najlepšia kamarátka ma zradila tak ako nikto v živote: Čo sa stane, ak vás podrazí jeden z najbližších ľudí?

Partnerské vzťahy

Viete kedy sú vzťahy najnáročnejšie? V momentoch, kedy láska a priateľstvo nevedia nájsť spoločnú cestu. Zuzana prežila na vlastnej koži to, čo by nechcela zažiť žiadna z nás.

Občas život napíše scenár, s akým ani vo sne nerátate

”S Táňou sme sa poznali roky. Bola mojou najlepšou kamoškou od základnej školy. Takou tou skutočnou. Na život a na smrť. Ktorej sa zdôveríte s každou maličkosťou. A je pre vás snáď jediným človekom na svete, ktorý vie o všetkom. Presne tak som to veľmi dlho cítila. Avšak v jediný moment sa celý môj život obrátil hore nohami. Stalo sa niečo, čo by mi ani vo sne nenapadlo,” začína svoje rozprávanie sympatická plavovláska Zuzana. 

Neprehliadnite: Priateľ pre mňa nevedel urobiť jednu podstatnú vec. Pre niekoho to je maličkosť, pre mňa dôvod na rozchod

Zuzana bola vydatá viac ako osem rokov. Jej muž Adam bol veľký fešák a dobrák od srdca. Všetky kamošky jej ho závideli a neustále jej pripomínali, aké má šťastie, že má takého chlapa po boku. A Táňa s poklonami voči nemu nešetrila obzvlášť.

”Vedela som, že Adam je atraktívny pre opačné pohlavie. Bolo to cítiť kdekoľvek sme sa spolu objavili. Ale ja sama som to vôbec neriešila. Dôverovala som mu. Naozaj. Úplne bezhranične. No zistila som, že to bola veľká chyba.”

Táňa a Adam spolu skvele vychádzali, nakoľko v trojici trávili veľa času. Niet sa čomu čudovať, veď išlo o Zuzkinu najlepšiu kamošku. ”Letmé dotyky medzi Táňou a Adamom som sa snažila ignorovať. Nepripisovala som im dôležitosť. Nikdy by mi nenapadlo, že by mohli znamenať viac ako len kamarátstvo.”

Keď však Táňa veľmi rýchlo otehotnela, Zuzka zostala v šoku. Nieže by jej to nepriala, ale Táňa nemala žiadneho priateľa, ani nikdy nehovorila o nejakých aktuálnych mužoch v jej okolí. ”Pripadalo mi to, že prežíva v rámci lásky samotárske obdobie. No opak bol pravdou.”

Niekedy sú tie najťažšie rozhodnutia tými najlepšími

Počas toho ako bývala Zuzana často pracovne odcestovaná, sa jej muž a Táňa tajne stretávali. Áno, mali milenecký pomer. A nie, netrval týždeň, mesiac, ani dva. Ale takmer rok. Takže tušíte správne, kto bol otcom Táninho dieťaťa.

”Dozvedela som sa to dva dni pred jej pôrodom. Nastali komplikácie a v nemocnici potrebovali podrobnejšie údaje o otcovi. Vtedy sa mi Adam priznal. Vraj mi nechceli ublížiť a nikdy by mi to nepovedali, keby sa to celé neskomplikovalo. Neplánovali spolu žiť ako rodina. Medzi nimi to údajne bolo len o chémii. No ja som to videla a cítila inak. Viem, že dieťa potrebuje oboch rodičov. Preto som sa rozhodla od Adama odísť."

Prečítajte si: Dnešné dvadsiatky sú úplne niekde inde: Muži prezradili, aké sexuálne praktiky na nich použili, aby si získali ich pozornosť

"Zbalila som si veci, podala žiadosť o rozvod a nechala im priestor. Odsťahovala som sa na Island. Zo dňa na deň. Býval tam môj spolužiak z výšky a vždy ma pozýval na návštevu. Rozhodla som sa jednoducho urobiť za starým životom hrubú čiaru. Chcela som začať odznova. Na neznámom mieste, s novými ľuďmi."

"Bolo mi jasné, že tu by som to nezvládlla. Naposledy som Adama videla, keď som priletela na súd kvoli rozvodu a odvtedy o ňom nič neviem. Ja som našla svoje šťastie, hoci zmieriť sa s tým, čo sa stalo mi trvalo veľmi dlho. O Táni nechcem počuť. Ublížila mi snáď viac ako môj exmanžel...”

- Najčítanejšie -