Presunúť na hlavný obsah

Odhaliť neveru manžela svojej najlepšej kamarátky je naozaj silná vec: Dodnes som nenašla spôsob, ako jej to povedať

Partnerské vzťahy

Jasné, odhaliť neveru niekdy nie je príjemné. No odhaliť neveru manžela svojej najlepšej kamarátky je celkom vysoký level. Lebo sa vás to dotýka možno oveľa viac, ako by ste chceli.

Hoci poznám pravdu, ani po roku jej ju nie som schopná povedať

Izabela a Patrik vyzerali ako idylický párik. Vychovávali spolu štvorročného syna Martinka a obaja vždy pôsobili šťastne a spokojne. Pri pohľade na nich, vás až zahrialo pri srdci. Jednoducho taký ten prototyp perfektnej rodiny, akých už v dnešnej dobe veľa nie je. Nuž ale poznáte to, zdanie občas klame. Ukázalo sa totiž, že Patrik vedie dvojitý život. Ten, kde je v pozícii milujúceho otca a manžela na jednej strane a neverníka na druhej.

Neprehliadnite: Priateľ pre mňa nevedel urobiť jednu podstatnú vec. Pre niekoho to je maličkosť, pre mňa dôvod na rozchod

Izabelu podvádza v podstate odvtedy, čo Martinko oslávil prvé narodeniny. Možno si poviete, veď dnes to nie je nič výnimočné. Takto končí každé druhé manželstvo. "No mňa sa to v tomto prípade dotýka o niečo viac. Izabelu poznám od detstva, je môjou najlepšou kamarátkou. A hoci ja sama poznám pravdu, ani po roku jej ju nie som schopná povedať."

Pred realitou častokrát zatvárame oči

Začalo to tak, ako tisíce iných príbehov s podobným koncom. Neskoré večerné porady, dlhé meetingy, nečakané pracovné stretnutia a služobné cesty.

Výhovorky, o ktorých my samy čítame v časopisoch, poznáme ich z rozprávania našich rozvedených kamarátiek, no napriek tomu, ak to máme doma rovno pod nosom, zatvárame oči. Akoby sme nechceli uveriť tomu, že sa to týka nás a našej rodiny. A rovnako sa správa aj Izabela.  

"Hoci som ju niekoľkokrát upozornila, že Patrik trávi v poslednom období akosi veľa času mimo domu, vždy mala argument prečo to robí. Vraj má len náročnú prácu a teraz v nej jednoducho majú veľa nečakaných zmien. Avšak jediná zmena, ktorá v Paťovom pracovnom živote nastala bola tá, že má pomer s rozvedenou mladučkou kolegyňou. Viem to, lebo raz keď som išla okolo ich firmy, videla som ako vystupuje z jeho auta a vášnivo sa bozkávajú. Následne na to nastal kolotoč už spomínaných výhovoriek, ktoré trvajú dodnes."

Prečítajte si: Dnešné dvadsiatky sú úplne niekde inde: Muži prezradili, aké sexuálne praktiky na nich použili, aby si získali ich pozornosť

A najhoršie na tom je, že Izabela túži po druhom bábätku. O ničom inom nehovorí. "Obávam sa však, že to by bol skutočne začiatok konca. No neviem, ako jej povedať pravdu. Mám strach, že mi neuverí a celá situácia sa len skomplikuje." Lebo láska je občas naozaj slepá. Nevidí, nepočuje, nevníma. A my ženy skutočne často chtic-nechtiac zatvárame oči pres skutočnosťou. 

Povedali by ste svojej kamarátke pravdu?

spolu hlasovalo 330 ľudí

 

- Najčítanejšie -