Presunúť na hlavný obsah

Zdravá sebaláska, sebavedomie a lepšia nálada ako doména šťastnej ženy: Vďaka týmto 3 veciam to dosiahnete

Zábava

Ak chcete žiť naozaj šťastne, základom je žiť pekne. Pozrite sa spolu s nami ako tento stav dosiahnuť. Áno, dá sa to aj v dnešnej hektickej dobe.

Samozrejme, zmeny sa nedejú šibnutím čarovného prútika, aj keby sme si to zrejme mnohí priali. A formulku, že všetko chce svoj čas, nemá väčšina z nás tiež v obľube. Ale ono to skutočne tak nejako funguje. Už pravdepodobne tušíte, čo budete musieť zmeniť a kde je váš nový začiatok. 

Bdelé vnímanie prítomnosti a samého seba je kľúčové

Ak sa nad tým zamyslíte, jediný dôvod, prečo ľudia nedokážu žiť úplne naplno a užívať si dané momenty je jednoduchý. A má aj svoje meno. Strach. Dokonale to vystihol Mark Twain, ktorý povedal: „Najviac strachu som si v živote prežil kvôli veciam, ktoré sa nakoniec nikdy nestali.” Svätá pravda, ono to tak živote skutočne aj funguje. Domýšľavosť a predstavovanie si tragických scenárov, ešte nikomu spokojnosť a šťastie neprinieslo.

 ”Základom všetkého je začať na tejto osobnej ceste vlastného prerodu za šťastím od seba,” hovorí klinický psychológ Martin Miler. 

Prečítajte si: Nová pokožka po lete: Tieto 3 procedúry prinavrátia pleti hydratáciu a jas, zároveň zredukujú škvrny

Buďte sami sebou a snažte sa o vlastnú originalitu v prirodzenej rovine

Výnimočnosť je v dnešnej dobe trendy. No napriek tomu je v ľudskej povahe zakódovaná veľká snaha podobať sa ostatným. No jediné, k čomu to vedie, sú pocity menejcennosti a frustrácie. Práve preto buďte sami sebou a rozvíjajte svoju vlastnú idividualitu. Uvidíte, že sa budete cítiť oveľa uvoľnenejšie a pokojnejšie. 

Sústreďte sa na seba, svoje potreby a nezabúdajte robiť veci, ktoré vás napĺňajú spokojnosťou

Poznáte tie chvíle, keď sa úplne ponoríte do to svojho vlastného sveta, zabudnete na čas, nevnímate ako idú hodiny, zabudnete na okolie a všetko okolo seba? Presne toto sú tie okamihy, kedy je človek absolútne šťastný. A je jedno, či ide o čítanie knihy, skladanie puzzle, varenie, štrikovanie alebo sledovanie hviezd. To sú chvíle, keď robíte to, čo milujete a vkladáte do toho celé svoje ja. Vyžarujte to priamo z vás. 

Mohlo by vás zaujímať: 5 najsilnejších zbraní anti-ageingu: Toto naozaj funguje, hovorí dermatologička

Vaša radosť sa však šíri aj do okolia. Hoci to možno ani netušíte, svojim nadšením robíte šťastných aj ostatných. Vtedy priťahujete zároveň do života viac lásky, pokoja, vyrovnanosti. Pravdou je, že ak niečo robíte s vášňou a nadšením, nemôžete zlyhať.

Zabudnite preto na to, čo by ste urobili, ak by ste mohli zmeniť čas, lebo sa len oberáte o energiu. Sústreďte sa na seba, svoje potreby. Len tak dosiahnte absolútne šťastie. Iba zdravá sebaláska, viera vo vlastné schopnosti je niečo, čo vám pomôže nájsť v živote balance. 

- Najčítanejšie -