Presunúť na hlavný obsah

Navždy mladá. Tieto potraviny zastavia starnutie a zmrazia váš vek

Krása

Ruku na srdce - každý sa starnutia tak trochu bojí. Zatiaľ čo niektoré ženy podstupujú drobné estetické zákroky, aby si zachovali mladosť, sú aj také, ktoré ich odmietajú. A (nielen) pre nich máme prírodné zázraky, ktoré to dokážu.

Orechy

Existuje hneď niekoľko výskumov, ktoré dokazujú, že orechy sú hotovým zázrakom. Okrem toho, že obsahujú látky ako selén, železo či horčík, sú zdrojom nenasýtených omega-3 mastných kyselín. Nie nadarmo sa tak považujú za liekom na dlhovekosť. Spolu s omega-3 mastnými kyselinami a vitamínom E totiž skvelo pôsobia na pokožku, ktorú udržujú jemnú a najmä hydratovanú. Priaznivo pôsobia aj na vlasy, ktoré zanechávajú pevné a lesklé. Čo viac si priať?

Tmavá čokoláda

Obľúbená zdravá pochúťka má ďalšiu výhodu, pre ktorú ju najmä my, ženy môžeme milovať - pomáha nielen k zdraviu, ale aj kráse. Doprajte si jej o čosi viac než zvyčajne, nielenže sa totiž neukáže v podobe tukov na vašej postave, ale zároveň dodá vášmu telu potrebné látky s antioxidačným účinkom, ktoré spomaľujú starnutie a zároveň vašu pokožku chránia pred škodlivými slnečnými lúčmi. Dajte si však pozor a vyberajte si naozaj len tú kvalitnú - úroveň kakaa by mala byť vyššia než 70 percent.

Prečítajte si: Ricínový olej pomáha na rast vlasov: Vlasová odborníčka vysvetľuje, ako správne aplikovať domácu terapiu

Ryby

Morské ryby obsahujú zdravé ruky, ktoré znižujú hladiny cholesterolu. Zrejme ste však nevedeli, že tieto tuky majú dosah aj na ďalšie procesy v tele - pomáhajú pri predmenštruačnom syndróme, regulujú krvný tlak, priaznivo pôsobia proti ekzémov a v neposlednom rade podporujú zdravú pokožku a vlasy. Vo veľkom ich konzumujú práve ázijské krajiny, a tak o ich účinkoch nemožno pochybovať. Práve oni si totiž dokážu uchovať mladistvý vzhľad aj v pokročilom veku.

Zelený čaj

Výskumy dokazujú, že už jedna šálka denne vám prinesie za mesiac výsledky. Nielenže tento nápoj napomáha pri spaľovaní a chudnutí, zároveň obsahuje katechíny. Tie sa považujú za jednu z najdôležitejších zložiek prevencie pred poškodením slnkom. Zároveň je však zelený čaj plný polyfenolov, ktoré brania poškodeniu voľnými radikálmi. Laicky povedané - pravidelnou konzumáciou zvracuje starnutie.

Špenát

Nie veľmi obľúbená zelenina je paradaxom to najlepšie, čo môžete vašej pokožke dopriať. Okrem toho, že je špenát plný železa a vitamínu C, zároveň pomáha nášmu telu produkovať kolagén, ktorý dokáže zmraziťvek a zabrániť vráskam, aby si našli miesto na vašej tvári. Ak vás však ani to nepresvedčí, aby ste ho konzumovali, vyskúšajte brokolicu. Tá má takmer rovnaké hodnoty a taktiež dokáže podporiť produkovanie kolagénu.

Neprehliadnite: 5 najsilnejších zbraní anti-ageingu: Toto naozaj funguje, hovorí dermatologička

Ovsené vločky

Vedeli ste, že taká jednoduchá surovina, akou sú ovsené vločky, dokáže telu výrazne pomôcť? Obľúbené raňajkové jedlo totiž obsahuje prírodnú chemickú látku, ktorá pomáha telu predchádzať poškodzovaniu kožných buniek a dokonca podráždenú pokožku aj upokojuje. Nehovoriac o tom, že svojím zložením nezvyšuje cukor vo vašom tele, ktorý je jedným z dôvodov tvorby vrások a akné.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe