Presunúť na hlavný obsah

Microneedling: Procedúra, ktorá si zaslúži vašu pozornosť! Takto doprajete pleti reštart

Krása

Po lete by ste sa mali aj vy zamerať na malý reštart vašej pleti.

Nová sezóna

Nie len váš šatník či účes si zaslúži počas novej sezóny obnovu. Oveľa viac by ste ju mali dopriať aj vašej pleti. Ak je po lete poznačená povädnutosťou, menšími jazvičkami či škvrnami, môžete ju "opraviť". Počuli ste už o metóde Microdeedling? 

Microneedling v doslovnom preklade zamená mikroihličkovanie  a často je spájané s mezoterapiou. Mezoterapia sa však vykonáva inak. Základným princípom pri oboch – či už je to microneedling alebo mezoterapia - je narušenie najvrchnejšej časti pokožky za účelom regenerácie pokožky, jej omladenie a hydratovanie, prípadne odstránenie nežiadúcich efektov, ako sú vrásky, akné, jazvy po akné. Pri vykonávaní microneedlingu je základom stimulácia mikrocirkulácie krvy v pokožke, ktorá má za úlohu tvorbu kolagénu a jeho regeneráciu, čiže prinavráti pleti pružnosť a elasticitu. Preto je práve jeseň najvhodnejšie obdobie, kedy aplikovať toto neinvazívne ošetrenie. 

Predstavte si, ako by ste boli smädná a len jedným pohárom to dokážete zahnať. Niečo podobné je práve táto procedúra. Nebolí, hojenie je relatívne rýchle a viditeľnosť okamžitá. Práve microdeeling je veľmi populárny aj u známych herečiek, pretože efektívne redukuje drobné vrásky.

Mohlo by vás zaujímať: Potraviny, ktoré vášmu telu dodajú potrebný kolagén: Prejedzte sa k pleti bez vrások

Pozornosť tomuto ošetreniu by mali venovať aj mladšie vekové kategórie, ako si myslíte. Leto sa dokáže podpísať pod náš vzhľad veľmi výrazne a i keď sa to neprejaví hneď, pleť si to zapamätá. Každý jeden lúč, ktorému pokožku vystavíte sa do nej zapíše. Uloží sa a tieto "dáta" sa dostanú tak či tak na povrch. Preto je lepšie predchádzať problémom prevenciou. 

Neprehliadnite: Pripravte si pleť na jeseň: Aktívne látky sú ideálne pre najčastejšie pleťové problémy, tvrdí dermatologička

Novotvorba kolagénnych vlákien vedie k spevneniu a k vyplneniu atrofických jaziev, ktoré môžu vznikať po akné, kiahňach či úrazoch. Jediný vpich ihlou nemôže ovplyvniť vzhľad takejto jazvy, ale tisíce vpichov majú už inú silu.

Aké sú teda benefity tohto ošetrenia? 

• Vypnutie a regenerácia pleti
• Zjednotenie tónu pleti
• Vyhladenie vrások a zjemnenie pleti
• Odstránenie pigmentových škvŕn
• Vypnutie a vyhladenie krku, dekoltu a rúk
• Zjemnenie a odstránenie problémov s akné
• Odstránenie jaziev po akné
• Minimalizácia pórov

Suma-sumáru, nečakajte kým na pleti uvidíte prejavy starnutia. A nie, toto nie je žiadny reklamný článok. Len úprimná snaha a rada, ako predísť problémom, ktoré každú ženu skôr či neskôr dobehnú.

Prečítajte si: Hyperpigmentácia: Strašiak, ktorý trápi aj mladé ženy. Čo je príčinou neestetických škvŕn a ako ich odstrániť?

- Najčítanejšie -