Presunúť na hlavný obsah

Zamilovala som sa do svojho najlepšieho kamaráta. Ani po sexe to však neskončilo happyendom

Partnerské vzťahy

Vraví sa, že láska stojí aj na iných atribútoch ako je vášeň a chémia. Pravdou však je, že bez nich to jednoducho nejde.

S Norom som sa poznala už od strednej školy. Už od začiatku sme si rozumeli a aj keď ma spočiatku priťahoval fyzicky, nikdy som nemala odvahu urobiť prvý krok. To, že ho Noro neurobil, som si vysvetľovala tým, že je jednoducho hanblivý. Až po troch rokoch mi približne došlo, že o mňa záujem zrejme nemá, no ani to nezastavilo naše priateľstvo, naopak. 

Obidvaja sme spolu trávili mnoho času a začali si dávať rady ohľadom vzťahov - či už tých priateľských alebo milostných. Jedného dňa ma Noro zavolal na víno, potreboval zapiť nešťastnú lásku. V tom momente som netušila, že sa to zvrtne. 

Prečítajte si: Podviedla som svojho priateľa. Vrátilo sa mi to najhorším možným spôsobom

Pokus, ktorý nevyšiel 

Rozprávali sme sa približne dve hodiny, keď som sa mierne podgurážená rozhodla výjsť s pravdou von - a Norovi priznala, že sa mi kedysi veľmi páčil. „Keby si to povedala skôr, vyhol by som sa zlomenému srdcu,'' pripil si so mnou a začal žartovať o tom, keby bolo keby... a to sa nakoniec premenilo na bozkávanie.

Na druhý deň som sa zobudila so zmiešanými pocitmi - upokojila ma až správa od Nora, kde ma pozýval von. Tešila som sa a zdalo sa, že všetko je na najlepšej ceste. Stretávali sme sa asi približne tri týždne a ja som cítila, že Nora vlastne milujem. Celé tie roky láska k nemu len rástla a ja som ju zakrývala inými vzťahmi.

Po troch týždňoch sme sa rozhodli spolu vyspať. Aj keď som mala pocit, že to náš vzťah prehĺbilo, Noro sa odmlčal a o deň na to mi od neho prišla správa: „prepáč, rozmýšľal som a pochopil som, že to, čo teraz hľadám, nie je v tebe. Mrzí ma to, no necítim k tebe viac než priateľstvo. Chápem, že sa so mnou nebudeš chcieť stretávať, preto ťa nebudem kontaktovať. Ahoj,'' napísal bez toho, aby mi dal šancu porozprávať. Zlomilo ma to, no dnes sa na to pozerám s nadhľadom. Avšak nestratila som len lásku, ale aj priateľstvo...

Neprehliadnite: Keď sú si dvaja súdení, nájdu si k sebe cestu: Pred Vianocami som stretla svoju spriaznenú dušu, aj keď som bola vydatá

- Najčítanejšie -