Presunúť na hlavný obsah

Svojho manžela som si vzala, pretože bol vhodný kandidát: Možno sa čudujete, no mala som na to dôvod

Sex a vzťahy

Rebeke netikali ani biologické hodiny a bola ešte vždy mladá. No keď stretla Mária, akosi pragmaticky zhodnotila, že je vhodný kandidát na manžela. Hoci nemôže hovoriť o veľkej láske, ale skôr náklonnosti a rešpekte, vzala si ho a je spokojná.

V živote sa jej darilo aj bez mužov, to však neznamenalo, že žiadneho nepotrebovala 

Naša známa, volajme ju Rebeka, nám prezradila svoje dôvody na vydaj. Poznali sme ju ako spontánnu, spoľahlivú, zodpovednú, rozumnú ženu, ktorá vždy vedela, čo chce aj ako to dosiahnuť. V živote sa jej darilo dobre aj bez mužov, avšak to neznamenalo, že žiadneho nepotrebovala: „Mala som za sebou jeden dlhý 6 ročný vzťah, ktorý sa skončil neverou z jeho strany, ktorú som naozaj nečakala. Toho muža som skutočne milovala aj s odstupom času, ale sklamal ma. Potom prišli ako boľavá náplasť dva neúspešné krátke vzťahy, v ktorých išlo viac menej o to, aby som sa dokázala dostať z toho prvého,“ objasňuje na úvod Rebeka, ktorá nebola po týchto vzťahových peripetiách ani rok sama,keď stretla Mária. 

Mohlo by vás zaujímať: Všetky vzťahy mi stroskotali. Nakoniec som zistila, že to bolo kvôli jednej veci, ktorej som sa mohla zbaviť

Nemohol byť od nej a jej bývalých už rozdielnejší 

Ako sama priznala nemohol byť od nej a jej predchádzajúcich partnerov už ani rozdielnejší. Nebol ani sebavedomý, ani krásavec v typickom slova zmysle, ani génius, ale mal dobré srdce, šikovné ruky, ktorými si vedel zarobiť a mal ešte jednu vlastnosť, bol rodinne založený. Chcel deti a najradšej hneď, keďže bol tiež po neúspešnom dlhoročnom vzťahu, v ktorom ho partnerka odmietla kvôli tomu, že sa matkou stať ešte nechcela. Svoje priority jej dal najavo ešte skôr než spolu začali vážne chodiť. 

Čítajte tiež: Tento jeden muž dokázal vo mne vidieť to, čo som nebola schopná akceptovať ja za celý život kvôli iným

Najskôr som bola zaskočená, potom som zvážila svoje možnosti 

„Najskôr som ostala mierne zaskočená, ale potom som si zvážila svoje možnosti. Veľkú lásku som z môjho pohľadu už prežila a neskončila sa happyendom. Na ďalšiu sa mi čakať neviem koľko rokov nechcelo. Mário mal všetky predpoklady byť dobrým manželom aj otcom, čo som si overila aj v praxi. Mne síce biologické hodiny ani zďaleka netikali a vek na vydaj som z pohľadu dnešnej doby tiež nemala vysoký, no aj napriek týmto faktom som sa rozhodla nečakať,“ opisuje rýchly a pragmatický vývoj udalostí v ich vzťahu Rebeka. 

Neprehliadnite: Mám ideálny vzťah: Má to však háčik, nemôžem prestať myslieť na muža, ktorého som stretla len nedávno

Zamilovanosť som nikdy necítila, ale kvality svojho manžela si plne uvedomujem 

Nechodili spolu ani pol roka a ona otehotnela. Dohodli sa na tom spoločne. Do troch mesiacov mali svadbu  a dieťa sa narodilo už do manželstva ako sa patrí, aspoň podľa zvyšku jej rodiny, ktorá si Mária priam zamilovala. Hoci Rebeka nemôže skutočne hovoriť o výbuchoch vášne k Máriovi alebo veľkej láske, má ho rada, rozumie si s ním, je jej dobrý priateľ, ktorý ju vždy podrží, vypočuje a má v ňom istotu, že ju nezradí: „V mojom prípade nebola zamilovanosť a láska dôvodom k vydaju. To však neznamená, že si svojho manžela nevážim. Práve naopak.... Vážim si ho, rešpektujem a plne si uvedomujem jeho kvality manžela a teraz už aj otca,“ uzatvára svoju netradičnú lovestory so šťastným koncom naša známa.