Presunúť na hlavný obsah

Prvá láska prerástla až do manželstva. Náš život však ani náhodou nepripomínal rozprávku, ako si všetci mysleli

Sex a vzťahy

Aj tie najromantickejšie vzťahy, ktoré sú nám často príkladom, majú svoje problémy, o ktorých nehovoria nahlas.

S Patrikom sme sa zoznámili v čase, keď som mala 16 rokov. Aj keď mi vtedy všetci zvykli vravieť, že je to len detská láska, ktorá pravdepodobne dlho nevydrží, opak sa ukázal pravdou. Po približne 5-tich rokoch vzťahu nás vážne začali brať už všetci a pre mnohých sme boli príkladom skutočnej lásky. „Predstav si, oni sa do seba zamilovali ako pubertiaci a rovnako sa ľúbia teraz,'' predstavovali nás svojmu okoliu ostatní. 

Musím povedať, že mi to dobre padlo, aj keď som si pochopiteľne raz za čas kládla otázku, aké by to bolo, ak by som bola nezadaná. Viac než tento pocit ma však lákala istota, ktorú som pri Paťovi mala. Po 10-tich rokoch vzťahu a troch rokoch spoločného bývania ma požiadal o ruku. Do roka bola rozprávková svadba, ktorou sa však všetko skončilo. 

Prečítajte si: Tohto muža som brala len ako kamaráta. Jedným gestom sa mu však podarilo dostať z friendzone

Nezhody prišli ako na povel 

Nikdy som nemala problém s tým, aby Patrik chodil so svojimi kamarátmi von - takisto ako s tým problém nemal ani on. Po svadbe sa však všetko zmenilo a zakaždým, keď som sa mala stretnúť s nejakou priateľkou, nasledovala žiarlivostná scéna, ktorú som doteraz nepoznala. Počas nej mi začal vyčítať mnoho vecí a nezabudol prízvukovať to, že si neplním manželské povinnosti. Podľa jeho názoru som totiž hneď po svadbe mala otehotnieť. Nám sa to však nedarilo...

Takmer zo dňa na deň sa naše nažívanie zmenilo o 180 stupňov. „Prestaň si zo mňa robiť svoju slúžku. To, že sme manželia neznamená, že musím čakať na tvoje povolenie na všetko,'' vyčítala som mu jeho dominanciu neraz aj ja. Zašlo to až tak ďaleko, že hádky boli na každodennom poriadku. Začala som mať psychické problémy a upadla do depresie. Aj keď som sa snažila vyhľadať pomoc a navštevovala som terapeutku, pre Patrika som jednoducho už atraktívna nebola. „Keby som vedel, čo z teba bude,'' šplechol mi raz do tváre po tom, čo ma prepadla úzkosť. 

Medzitým si ostatní naďalej mysleli, že máme ukážkový vzťah. Túto stigmu sme rozbili len prednedávnom, keď sme oznámili, že sa rozvádzame. Nikto to nemohol ani len tušiť, no keď sa nad tým zamýšľam, pravdou je, že sme si pravdepodobne obidvaja kládli tú istú otázku - aké by to bolo žiť s niekým iným... žili sme totiž viac než z lásky skôr zo zvyku. 

Neprehliadnite: Pred zásnubami som spravila najväčšiu chybu života. Moja polovička o tom dodnes netuší

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe