Presunúť na hlavný obsah

Všetky vzťahy mi stroskotali. Nakoniec som zistila, že to bolo kvôli jednej veci, ktorej som sa mohla zbaviť

Sex a vzťahy

Žiarlivosť je nepekná vlastnosť, ktorej sa nedokáže zbaviť mnoho žien. Väčšinou vzniká len z jedného dôvodu...

Nikdy som nepatrila medzi ženy, ktoré by sršali sebavedomím. Aj keď si uvedomujem, že nie som škaredá a dostávam mnoho komplimentov, faktom je, že sa sebaisto skrátka cítim len málokedy. Neverila som však, že toto môže byť takým problémom - a to najmä vo vzťahoch s mužmi... 

Do mojej prvej lásky, Martina, som sa zamilovala krátko po nastúpení na vysokú školu. Už od prvého okamihu sa mi zdal ako ideálny chlap, ktorého mi mohla nejedna žena závidieť. Inteligentný, atraktívny, športovo zdatný, vtipný - bol jednoducho všetkým, čo som od muža očakávala. Napriek tomu som však mala pocit, že preňho nie som jedinou. So ženami sa neštítil flirtovať ani počas toho, ako sme boli spolu - a aj keď ma zahŕňal komplimentami, necítila som sa preňho dostatočne dobrá. Nehovoriac o tom, že ani pre seba. Potvrdilo sa mi to tým, že sa so mnou rozišiel kvôli inej.

Podobne sa to zopakovalo aj pri mojom ďalšom vzťahu s Kristiánom. Hoc som mu zo začiatku dôverovala, neskôr ma chytila pochybnosť a začala som byť podozrivá. Došlo to až do takého štádia, že sa so mnou rozišiel a ja som ostala zlomená. Mala som pocit, že si nikoho nenájdem...

Prečítajte si: Tento jeden muž dokázal vo mne vidieť to, čo som nebola schopná akceptovať ja za celý život kvôli iným

Zmenil mi pohľad na svet 

Po tom, čo som stretla Juraja, som sa cítila už dostatočne sebavedomo na to, aby som mala vzťah. Opak bol však pravdou a už po troch mesiacoch sa objavili úzkosti, ktoré mi vraveli, že ma jednoducho nahradí. Určite mi klame a stretáva sa s inými, to mi vravel môj mozog. Začala som žiarliť na každú ženu, ktorú začal sledovať na sociálnych sieťach, o čom on samozrejme nevedel. Utápala som sa v slzách s istotou, že sa so mnou chce určite rozísť, len nemá energiu a svedomie na to priznať to. 

Na toto trápenie sa nemohla pozerať už moja najlepšia priateľka a urýchlene mi dohodla stretnutie s terapeutom. Ten mi len zopakoval presne to, čo mi dookola vraveli všetci - musíte pracovať na sebe, na vašom sebavedomí, ak nechcete, aby stroskotal aj tento vzťah. Sú to len vaše rany z detstva, no to neznamená, že to, čo vám vnucovali iní, ste aj v skutočnosti. Vždy tu budú ženy, ktoré budú krajšie, no vy si musíte uvedomiť svoju vlastnú hodnotu. Inak si chlapa, ktorý vás najviac miluje, odplašíte zbytočnou paranajou.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe