Presunúť na hlavný obsah

Zostal som na materskej a moja žena sa mi úplne odcudzila: Toto je dôvod, prečo v tom čase končí sexuálny život

Partnerské vzťahy

Príchod dieťaťa do rodiny je vždy veľkou zmenou. To potvrdia zrejme všetky páry. Prečo sa však v mnohých prípadoch vo výraznej miere zníži aj sexuálny apetít a túžby dvojice?

Náš sexuálny život totálne upadol, hoci predtým to medzi nami fungovalo perfektne

Narodenie bábätka je naozaj krásnou udalosťou, ktorej sa zväčša dvojica nevie dočkať, no zároveň zásadne mení život a všetko v ňom. Aj keď sa na daný moment dokonale pripravujete, môže sa stať, že ho nezvládnete. Svoje o tom vie aj Milan. 

"S mojou ženou sme sa dcérky nevedeli dočkať. Obaja sme po deťoch veľmi túžili, takže keď sa Sárka narodila, boli sme dokonale šťastní. Všetci o nás hovorili ako o ideálnej rodine. A naozaj sme sa tak prvé tri mesiace aj cítili."

"Gréta pracovala roky ako vrcholová manažérka a dohodli sme sa, že po troch mesiacoch skúsi chodiť do práce aspoň na pár hodín aby si udržala pozíciu. V tom čase som pri malej býval ja. Nevidel som na tom nič zlé, veď aj muži zostávajú na materskej."

Na začiatku táto dohoda skvele fungovala, no po pár mesiacoch sa dvojica začala celkom intenzívne hádať. Malej išli zúbky, bývala nervózna a cítila separačnú úzkosť. Jednoducho potrebovala prítomnosť mamy. Hoci sa to Milan snažil manželke vysvetliť, ona sa odrazu tvárila, že bez nej firma nedokáže fungovať a razantne odmietla s dcérkou zostať doma. 

Neprehliadnite: Klamal mi o tom, kto v skutočnosti je: Pravdu som sa dozvedela náhodne od tejto neznámej ženy

"Mal som pocit, že práca je pre ňu dôležitejšia ako Sárka. Čoraz dlhšie zostávala v práci, začala chodiť na služobné cesty a malú aj mňa neustále zanedbávala. Náš sexuálny život totálne upadol, hoci predtým to medzi nami fungovalo perfektne. Vždy som si hovoril, že nám sa to stať nemôže. Opak bol však pravdou."

"O mňa ako muža stratila totálne záujem a mňa zase prestávala priťahovať kvôli tomu ako ignorovala malú. Stal sa z nej odrazu niekto iný. Pre mňa to bola cudzia žena aj napriek tomu, že sme sa poznali 15 rokov."

Milan s manželkou prechádzali krízou, ktorá však netrvala len pár týždňov. Tento scenár bol rovnaký až do druhých narodenín Sáry. Prestali spolu úplne spávať, nebozkávali sa, neprejavovali si nežnosti. Ako pár v každom ohľade skončili. Stali sa z nich dvaja spolubývajúci. 

"Svoju ženu som vždy miloval, dokonca aj vtedy. No necítil som k nej už takú lásku ako kedysi. Dôvod nám ozrejmil až manželský poradca. Urobili sme zásadnú chybu, ktorú robí po narodení bábätka veľa párov."

Prečítajte si: Mohla som byť s tým, koho som milovala: Kvôli tejto osobe som si však vzala iného muža

"Prestali sme si prejavovať nežnosti. Zabúdali sme si dať pusu ráno po prebudení, či keď ona odchádzala do práce. Vyzerá to síce ako drobnosti, ale vo vzťahu sú práve tie kľúčové. A treba im obzvlášť venovať pozornosť v čase, keď už ste traja. Dnes to už vieme obaja a snažíme sa začať vzťahovo od nuly. No či sa nám podarí zachrániť manželstvo neviem... To asi ukáže až čas. Kvôli malej však verím, že to vyjde..."

Myslíte si, že príchod dieťaťa, ovplyvní sexuálny život dvojice?

spolu hlasovalo 503 ľudí

Áno
452

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe