Presunúť na hlavný obsah

Pravidlá v manželstve, ktoré by ste mali porušovať: Áno, v týchto prípadoch je to žiadané!

Partnerské vzťahy

Každé manželstvo má určité pravidlá a limity. Avšak, v niektorých prípadoch, by ste mali práve z pravidiel upustiť. Viete čoho sa to týka?

Aj keď v manželstve sú pravidlá veľmi dôležité, sú aj také, ktoré ak porušíte, urobíte pre svoj vzťah oveľa viac dobrého, ako keby ste sa ich držali. Tušíte o čo ide?

1. Nikdy si do postele nesmiete ľahnúť pohádaní

Toto sme počúvali od našich mám aj babičiek, no odborníci sa na túto radu, pozerajú trošku inak. Riešiť totiž problémy dlho do noci, kedy ste obaja podráždení, unavení a reagujete už aj tak neprimerane, môže byť horšie ako keď jeden z vás, skončí v ten večer na gauči. 

Neprehliadnite: Neustále narážam pri hľadaní toho pravého na ženatých mužov: Dôvody, prečo majú milenky, dostali aj mňa

Je totiž pravdepodobné, že keď sa ráno prebudíte s čistou hlavou, budete sa na problémy pozerať oveľa triezvejšie ako keď máte emócie vyburcované na maximum.

2. Čo sa týka úprimnosti, musíte ju mať nastavenú na 100%

Vieme a uznávame, že dôvera je vo vzťahu kľúčová. Avšak naozaj sú určité drobnosti, ktoré je lepšie partnerovi nevešať na nos. Mohli by z nich plynúť len zbytočné škriepky, ktoré vlastne ani nemajú opodstatnenie. Preto áno - v zásadných veciach, treba byť úprimný, no mať svoje malé tajomstvá tiež nie je na škodu.

Platí to aj pri riešení bývalých milencov, kedy hoci si myslíte, že ten pred ním bol o niečo lepší, nechajte si to pre seba. Každý chlap chce byť najlepší, tam ego nepustí a naozaj by ste si zbytočne spôsobili len nepríjemnosti medzi vami. 

3. Sex je manželská povinnosť

My ženy sa mnohokrát snažíme v tejto oblasti premôcť, aby sme uspokojili partnera a niekde vzadu v hlave, nám bliká kontrolka, že je to skrátka naša manželská povinnosť. Omyl, do sexu sa nikdy nenúťte.

Prečítajte si: Keď sa láska zmení na peklo. Toxický vzťah spočíva podľa odborníkov v troch znakoch

Nemá to byť vaša povinná jazda, ale rovnako ako partnerovi, vám má robiť radosť. Takže takéto zaužívané dogmy sú niečo, od čoho veľmi rýchlo upustite. 

- Najčítanejšie -