Presunúť na hlavný obsah

Keď sa láska zmení na peklo. Toxický vzťah spočíva podľa odborníkov v troch znakoch

Sex a vzťahy

Na začiatku je to veľká láska a máme pocit, že partner, ktorý je po našom boku, je ten pravý. Faktom však je, že až po pár mesiacoch niektoré z nás vidia, do čoho vstúpili.. dá sa toxickému vzťahu predísť?

Chorobná žiarlivosť 

To, že partner javí záujem a zaujíma sa o to, s kým trávite čas - hlavne, ak sa jedná o opačné pohlavie, vie byť na začiatku vzťahu mimoriadne lichotivé. Väčšina z nás má pocit docenenia a toho, že jej muž má oči len a len pre ňu. Práve to je však veľmi tenkou čiarou medzi pocitom dôležitosti a chorobným žiarlením. Ak váš partner žiarli už krátko po tom, čo ste spolu začali randiť, mala by sa vám zapnúť výstražná kontrolka. Tento stav sa totiž len málokedy zmení a ak vám človek nedôveruje na začiatku, nebude vám dôverovať ani časom, práve naopak, bude vás o čosi viac upodozrievať. 

Žiarlivosť je väčšinou nevyriešeným problémom človeka, ktorý žiarli. Nenechajte ju teda zasahovať do vášho života a neskôr aj do sebavedomia - obzvlášť ak viete, že nič zlé nerobíte. 

Pozor na využívanie 

Ozve sa vám len vtedy, ak má čas a ak niečo potrebujete, väčšinou vás odbije s tým, že je príliš zaneprázdnený. Aj takto nejak vyzerá ďalší z hlavných znakov toxického vzťahu, kedy osoba len využíva vašu prítomnosť a dobrosrdečnosť. Pozorujte do akej miery je daný človek ochotný robiť kompromisy, ústupky, ale zároveň aj milé gestá, ktoré sú prirodzené pri osobách, ktoré máte radi. Ak zistíte, že vám skutočne to, čo dávate do vzťahy vy, nevracia, je na čase odísť. 

Tieto osoby majú totiž tendenciu ľuďom ubližovať a uberať ich o ich sebavedomie či pokoj. Je vysoko pravdepodobné, že ak takýto toxický vzťah budete živiť, zničí vás to a viac, než tešiť sa, budete utrápení.

Prečítajte si: Odhaľte aký kvalitný je vzťah s vašou polovičkou: Stačí odpovedať na túto otázku a zistíte, na čom ste

Ešte je skoro 

Pravdepodobne väčšina z nás sa stretla s osobou, ktorá mala čas na všetko. Čas na to, aby vás zoznámila so svojimi rodičmi, užila si s vami predĺžený víkend, rozmýšľala nad založením rodiny a manželstva... ľudia, ktorí nemajú určitú víziu vo vzťahu v skutočnosti dané osoby využívajú ako dočasné zábavky.

Neostávajte pri človeku, s ktorým si viete predstaviť budúcnosť, no máte pocit, že on o nej ani zďaleka nerozmýšľa. Strácate tým čas a navyše si nepekne ubližujete, zatiaľ čo ste pre tento typ toxického človeka len spestrením nudných dní.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe