Presunúť na hlavný obsah

Po rozchode som si s bývalým nevedela prísť na meno: Po rokoch sme sa náhodne stretli a stalo sa toto

Sex a vzťahy

Po rozchode ostala v jeho očiach ženou s neustálym nutkaním ovládať mu život a nútiť ho robiť stále viac. On ostal pre ňu mužom, ktorý sa málo snažil, pričom mal naviac a nevedel oceniť jej pomoc. Prešlo pár rokov, sadli si za spoločný stôl, skočili do postele a a zistili toto...

Veľká hádka, rozchod z oboch úst, ale nebolo mi všetko jedno... 

Anna a Teodor boli na začiatku do seba skutočne zamilovaní ako takí dvaja blázni. Dokonca ich okolie si myslelo, že sú pre seba ako stvorení. To si mysleli aj oni dvaja. Po dvoch rokoch prišiel nečakane koniec a títo dvaja zaľúbenci si zrazu nevedeli prísť ani na meno. Všetko vyvrcholilo jednou z mnohých hádok o tom, čo by kto z nich mal a nemal robiť. Nakoniec v jednom okamihu obaja spomenuli to slovo na r.. rozchod. Rozišli sa v zlom a nikdy viac sa pokojne neporozprávali a nesnažili si to vysvetliť. No dnes po rokoch od ich rozchodu, nám sama Anna prezradila: „Náš rozchod mi nebol ľahostajný. S odstupom času viem, že mi chýbal, ale myslela som si, že potrebujeme priestor. Stále som podvedome dúfala, že si k sebe onedlho nájdeme cestu, no nestalo sa tak, pretože sme ani jeden neurobili ten krok. Nakoniec som samu seba presvedčila, že je to tak lepšie. Že sme si nerozumeli. Ostal pre mňa mužom, ktorý nechcel rásť, ktorý nestál o moju podporu. Ja som pre neho bola ženou, ktorá sa mu snažila diktovať, čo by mal od života chcieť. Ale to som skutočne nechcela. Chcela som mu len pomôcť,“ uvádza na pravú mieru Anna. 

Mohlo by vás zaujímať: Keď sa láska zmení na nenávisť. Zo dňa na deň ma môj bývalý priateľ znenávidel kvôli jednej veci

Keď už som chcela zutekať, pozval ma na večeru 

Keď už na Teodora myslela Anna len sporadicky sem tam, zrazu sa stretli uprostred jednej kultúrnej akcie na hlavnom námestí ich mesta. Doposiaľ sa jeden druhému veľmi šťastlivo vyhýbali, preto bolo zaujímavé sledovať ich reakciu na seba po rokoch odlúčenia a vzájomnej snahy nekontaktovať sa: „Keď som ho uvidela, zamrzla som a neverila, že pohľad na neho ma totálne vykoľají. Snažila som sa ostať navonok nenútená, tak som ho pozdravila. Prehodili sme pár otázok typu ako sa máš, čo teraz robíš. Keď mi už dochádzali nápady na otázky a nevedela som ako to useknúť, nech to nie je ešte trápnejšie z môjho pohľadu, pozval ma na večeru, ak teda na mňa nikto nečaká,“ prezrádza okolnosti ich opätovného stretnutia Anna, ktorá nakoniec súhlasila, pretože ju naozaj nikto nečakal. 

Čítajte tiež: Mesiac po rozchode s bývalým priateľom som zistila, že som tehotná: Rozhodla som sa mu to nepovedať

Museli sme sa rozísť, aby sme sa videli v skutočnom svetle 

Anna bez väčšieho okolkovania priznáva, že tá večera dosiahla svojho vrcholu po tom, čo skončila opäť v jeho posteli. Veľa toho popili, veľa sa rozprávali, veľa pospomínali, priznali svoje omyly a chyby a nakoniec na seba skočili: „Toto nebol len najlepší sex môjho života a náš spoločný vôbec. Mala som pocit, akoby neprešiel ani mesiac či deň od nášho rozchodu. Napriek tomu sme boli iní. Nakoniec sme zistili, že aj bezo mňa sa z neho profesijne stalo to, v čo som ho pobádala, keď sme spolu chodili. On uznal, že to nebolo o tom, že mu nestačím taký aký je, ale že som videla, že má naviac a chcela som o tom presvedčiť aj jeho, aby uveril a stal sa tým, kým je dnes. Nakoniec sme vybuchli smiechom, že sme sa skutočne museli rozísť, aby sme videli jeden druhého tak, ako sme to mali vidieť už predtým. No bránila nám mladosť, pýcha a hrdosť,“ prezrádza nečakaný vývoj udalostí Anna, ktorá ešte dodala, že keď sa rokmi zbavili aj týchto nerestí a vyrástli ako ľudia, nebolo viac o čom. Chýbal jej a ona chýbala jemu. Ešte sa vraj stihli pohádať o tom, kto prvý vyslovil vtedy to slovo na r a uzavreli túto nevydarenú predkapitolu ich súčasného vzťahu, ktorý stojí podľa Anniných slov na celkom inom, oveľa pevnejšom základe a odpustení či pochopení. Nuž, ľudia sa menia a ich vzťahy napokon tiež: „O tom už vieme svoje,“ dodáva na záver svojho príbehu Anna. 

Neprehliadnite: Pred priateľkou som zatajila, že som spala s jej bývalým hneď po ich rozchode: Urobila som to však kvôli tomuto