Presunúť na hlavný obsah

Na vianočnej večeri som si začala s mojím švagrom: Videla nás moja mama, no jej reakcia ma dostala do kolien

Partnerské vzťahy

Rodinné vzťahy vedia byť komplikované. Občas oveľa viac ako predpokladáme. Svoje o tom vie aj Hana. Jej život klasická vianočná večera, obrátila hore nohami.

Dve diametrálne rozdielne sestry a jeden muž

Hana nikdy nepatrila medzi ženy, ktoré by túžili po rodine. Vždy bola skôr voľnomyšlienkárka a celý svoj život si užívala slobodu. To bolo pre ňu najviac a prejavovalo sa to vo všetkých ohľadoch. Milovala cestovanie, tak trochu život na hrane a všetko okolo toho si veľmi užívala.

Neprehliadnite: Bola mojou priateľkou, no nakoniec mi vrazila nôž do chrbta. To, že túži po mojom mužovi, som mohla odhaliť skôr

Jej sestra Karin bola presný opak. Vždy túžila po deťoch, manželovi a vydávala sa na dnešnú dobu naozaj mladá, keďže mala čerstvých 18.  Hneď na to otehotnela a stala sa dvojnásobnou mamou. Svoj život milovala a nevedela si ho inak predtaviť. 

Tým, že Hana ani náhodou nebola rodinný typ, vianočná večera bola vždy u Karin. Každý rok sa tam stretla celá rodina. Hoci Hana túto tradíciu veľmi nemusela, vždy pricestovala aj keď bola na druhom konci sveta. Tento rok však boli sviatky v niečom iné. Stalo sa niečo, čo nikoho ani vo sne nenapadlo, že môže nastať. 

"Vždy mi bol Gregor, muž mojej sestry veľmi sympatický. Bol skrátka atraktívny, šarmantný, milý a pozorný. Jednoducho spĺňal atribúty perfektného chlapa. A počas večere na Vianoce som ho začala vnímať nejako inak. Asi tomu pomohol aj alkohol, no flirtovala som s ním. Vo veľkom. A na moje prekvapenie mi to aj opätoval. Začalo to nevinne dotykmi, kým boli ostatní v jedálni a prešlo to do vášnivých bozkov. Aspekt toho, že ná niekto môže pristihnúť zvyšoval moju túžbu po ňom. No a ono nás aj niekto uvidel. Moja mama."

Vo chvíli keď ich uvidela zostala ako paralyzovaná. Pozrela na nich a bez slova odišla. Tvárila sa, že tam nebola a nič nevidela. Dokonca pri stole sa s nimi naozaj bavila ako keby sa nič nestalo. Nechcela, aby sa niekto o tom dozvedel. Tobôž nie jej druhá dcéra

"Bola som v šoku z toho, že mama to nechala len tak plávať. Moja sestra sa to nedozvedela a my sa s Gregorom tiež tvárime, že sa nič nestalo. Ak by som však mohla vrátiť čas, urobím to znova. Neviem prečo, ale mám na neho akúsi zvláštnu slabosť..."

Prečítajte si: Prvá láska prerástla až do manželstva. Náš život však ani náhodou nepripomínal rozprávku, ako si všetci mysleli