Týchto 5 otázok si položte ešte predtým, než odpustíte svojmu partnerovi: Možno si to totiž nezaslúži!

Nie každý si zaslúži druhú šancu. Spoznajte, kedy už naozaj stačilo.

Odpúšťať za každú cenu sa niekedy neoplatí

Odpúšťať za každú cenu sa niekedy neoplatí

Zdroj: Profimedia

Bola som s ním šťastná predtým, ako som zistila, čo sa stalo?

Skúste sa pozrieť na to, ako vyzeral váš vťah ešte predtým, než ste sa dozvedeli o jeho zrade. Boli ste šťastná, spokojná a cítili ste sa milovaná alebo práve naopak. Jeho zrada možno bola jednorázová a váš vzťah nedefinuje, ak ste však problémy medzi sebou mali ešte predtým, než sa všetko zomlelo, možno je jeho nevera len poslednou bodkou za nefungujúcim vzťahom.

Nenechajte si ujsť: Najvernejšie typy žien sa narodili v týchto znameniach: Levice vás obklopia vášňou, s citmi Račice sa nezahrávajte

Zamyslite sa nad tým, či váš vzťah je hodný záchrany a vaše odpustenie stojí za to, čo vďaka nemu dostanete naspäť.

Som k sebe naozaj úprimná?

V prvom rade si veci musíte vyriešiť v sebe. Je jedno, čo vám povedia kamarátky, rodina či kolegovia, vy sama musíte cítiť, či ste schopná partnerovi odpustiť, alebo to chcete urobiť len preto, že to hovoria iní. Nerobte nič, čo tak naozaj necítite.

Buďte k sebe úprimná, to je v tomto momente to najdôležitejšie. Ak sa s tým totiž nazaj neviete stotožniť a svojmu partnerovi odpustíte len pre dobro detí, okolia či spoločných plánov, nikdy naozaj nebudete so svojím rozhodnutím stotožnená a dokonale šťastná.

Kde siahajú moje hranice a čo znamená prekročiť ich?

Každý z nás má vo vzťahu určité hranice tolerancie, ktoré po ich porušení zanechajú v našom srdci i na samotnom vzťahu tvrdú ranu. Skôr, ako partnerovi odpustíte, spýtajte sa sama seba, či jeho čin nebol hrubým porušením toho, čo dokážete tolerovať, a ak áno, nechoďte sama proti sebe. Udržiavanie vzťahu napriek tomu, že už nespĺňa žiadnu z vašich nastavených hodnôt je nielen zbytočné, ale priam toxické.

Inpširujte sa: VIDEO: Psychologička radí: Začali ste si s mužom, ktorý bol už v minulosti neverný? Na toto sa pripravte!

Bola to chyba alebo neúcta?

Okrem iného vám však musí byť jasné, čo sa za partnerovým činom skrývalo. Bolo to len jednorázové pošmyknutie, ktoré naozaj ľutuje a považuje za chybu alebo tým vám a vášmu vzťahu vyjadril maximálnu neúctu. 

Zostávať vo vzťahu, ktorý pre toho druhého neznamená toľko, ako pre vás, vám skôr či neskôr ublíži natoľko, že budete svoje prvtoné rozhodnutie odpustiť, ešte dlho ľutovať. Nenechajte si skákať po hlave a vyžadujte od partnera patričnú úctu.

Čo by urobil v rovnakej situácii v budúcnosti?

Občas sa stávajú veci, ktoré nám pripomenú, že život nie je rozprávka a vzťahy nie sú jednoduché. Všetko však má svoje hranice, a to aj v prípade odpúšťania. Preto si pri komunikácii s partnerom treba vyjasniť i to, čo by urobil v budúcnosti, keby sa ocitol v rovnakej situácii. Dokázal by jej odolať alebo by vás znovu nekompromisne podviedol. 

Neprehliadnite: Chcete, aby vám dal prednosť pred milenkou? Spravte ešte dnes tieto tri veci!

Nikto nie je jasnovidec, no v tomto musí mať váš partner jasno a ak je presvedčený, že sa podobná chyba už nikdy nezopakuje, musí vám to patrične dokázať. Nenechajte sa nachytať na sladké reči. Tie už dávno nie sú zárukou šťastnej budúcnosti.

Dokázali by ste odpustiť neveru?

Áno
43
Nie
159
Hlasovalo: 202

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba