Presunúť na hlavný obsah

Nespravte rovnakú chybu ako ja: Kvôli novému vzťahu som riskovala rodinu, nakoniec prišlo kruté vytriezvenie

Partnerské vzťahy

Hoci sa niekedy môže zdať, že rozvod je jediným riešením, nie je to vždy tak. Ja svoje rozhodnutie dodnes kvôli tomuto ľutujem.

Ak mám byť úprimná, na našom manželstve ma frustrovalo hlavne to, že Jozef bol celé roky rovnaký a celé manželstvo týmto stereotypom upadalo. Všetko v jeho živote bolo do bodky naplánované a on sám nič meniť nechcel. Intímny život bol na bode mrazu, keďže ma v posteli s ničím neprekvapil a na moje návrhy nereagoval tak, ako by som čakala. Vo výchove syna sme boli zohratí, miloval ma, ale začínala som sa nudiť. 

Mohlo by vás zaujímať: 10 dôvodov, prečo je rodina to najdôležitejšie, čo máme: Mnohé z nich, možno berieme ako samozrejmosť

Predpokladám, že príčinou tejto nudy a fádnosti bol aj jeho vyšší vek. 15-ročný vekový rozdiel som začala pociťovať pár rokov po narodení syna. Kým on preferoval kľud a zabehnutý režim, ja som túžila po nových veciach. Celé to bolo zamotané a práve v tom období som stretla Mareka, ktorý bol tou životnou energiou, ktorú som postrádala. Bol mladší, príťažlivý a hlavne som počas stretnutí s ním vnútorne omladla. Na začiatku to boli nevinné, pracovné stretnutia, ktoré však neskôr prerástli do prebdených nocí a ja som začala mať výčitky svedomia. Po niekoľkých mesiacoch som sa Jozefovi aj synovi priznala, že som sa zamilovala a potrebujem zmenu. Miloval ma a chcel, aby sme zašli do manželskej poradne a nerozvádzali sa. Ja som si však život s ním už predstaviť nevedela, a preto som podala žiadosť o rozvod.

Takto som skončila

So synom sme sa presťahovali k môjmu mladému priateľovi a konečne nabral náš život iný rozmer. Skamarátili sa a trávili spolu veľa času. Všetko bolo ideálne, kým mi po roku nepovedal, že túži po práci v zahraničí, ale nechce ma obmedzovať, preto pochopí, ak zostaneme na Slovensku. Keďže som mala všetko tu a syn začínal školu, nevedela som si predstaviť, že sa vzdám všetkého a odcestujem preč. Nakoniec odišiel sám a náš vzťah skončil tak rýchlo, ako začal. Chcela som, aby sme pokračovali aspoň na diaľku, ale veľmi rýchlo som pochopila, že on má úplne iné plány, keď som videla fotografie s novu priateľkou. Tvrdil, že by to nefungovalo a ja som si uvedomila, že exmanžel by takéto rozhodnutia bez môjho súhlasu nikdy neurobil. Uvedomila som si, že som spravila veľkú chybu a kvôli túžbe po novom, som stratila istotu a lásku. Syn chcel, aby som sa vrátila k otcovi, ale exmanžel si to vraj nedokáže po tom všetkom už so mnou predstaviť.

Prečítajte si: Po troch rokoch ma žena podviedla s mojím ženatým kolegom: To, čo mi vyviedla, ma položilo na dno…

Prijali by ste manžela, či manželku po rozvode späť?

spolu hlasovalo 578 ľudí

nie
423