Presunúť na hlavný obsah

Čím sa obdarováva kráľovská rodina? Niektoré ich tipy na výber vianočných darčekov vás dostanú, sú vtipné a nápadité

Zahraničné celebrity

O tom, že kráľovská rodina oslavuje najkrajšie sviatky roka vo veľkom niet pochýb. Čím si však robia radosť najbližší členovia? Áno aj toto má svoje pravidlá.

Kate kúpila princovi Harrymu súpravu "vypestuj si vlastnú priateľku", princ William daroval svojej zosnulej babičke papuče s jej vlastnou tvárou

Kráľovské Vianoce sú vždy magické, čarovné a naozaj výnimočné. Všetko má svoje pravidlá a aj tento deň sa nesie v takomto duchu, hoci samozrejme atmosféra je uvoľnená. Po slávnostnej hostine nasleduje to, na čo čakajú najmä najmenší - rozbaľovanie darčekov a jedenie sladkostí.

Mohlo by vás zaujímať: Takto sa oslavuje príchod Nového roka na kráľovskom dvore: Čím je tento deň iný a výnimočný?

Je zásadou, že členovia monarchie si navzájom doprajú skôr vtipné darčeky, než by hýrili honosnými predmetmi. Obdarúvajú sa malými drobnosťami, ktoré vyčarujú úsmev na tvári a urobia tomu druhému radosť. 

Kate raz údajne kúpila princovi Harrymu súpravu "vypestuj si vlastnú priateľku", v časoch, keď bol slobodný, kráľovnej pripravila chutney, princ William daroval svojej zosnulej babičke papuče s jej vlastnou tvárou a azda najslávnejšia je Charlesova toaletná misa s koženým poťahom.

Dostal ju od svojej sestry Anny a je to jeden z jeho najobľúbenejších darčekov. Od tých Vianoc ju vraj so sebou nosí na všetky zahraničné cesty. Kate zase dostala nafukovaciu kačičku do vane, či čiapku so sobími parohami.

Keď vás zaujíma, koľko míňa kráľovská rodina na vianočné darčeky, zrejme budete prekvapení. Hoci si medzi sebou dávajú lacnejšie drobnosti je to dosť. Kráľ Karol III. kúpil minulý rok 620 darčekov pre rodinu a zamestnancov ako aj 1 500 vianočných pudingov v celkovej hodnote približne 33 000 libier. A to je celkom slušná sumička. 

Čítajte tiež: Vianočné zvyky kráľovskej rodiny: Inšpirujte sa tým, ako sa na sviatky pripravuje kráľovná, či Kate Middleton