Presunúť na hlavný obsah

Princ William, princ Harry a Vianoce v Sandringhame: Kráľ Karol III. chce vidieť cez sviatky oboch svojich synov

Zahraničné celebrity

Cez vianočné sviatky chce vraj kráľ Karol III. vidieť celú svoju rodinu. Vrátane dvoch „vydedencov“ kráľovskej rodiny, jeho mladšieho syna, princa Harryho a svojej nevesty, Meghan Markle a ich detí. V minulosti sa všetci účastnili Vianoc v Sandringhame, čo zamýšľa kráľ tento rok?

Všetkých zaujíma jedna otázka 

V tomto predvianočnom období všetkých v Británii zaujíma jedna otázka... Zúčastnia sa princ Harry, jeho manželka Meghan a ich dve deti, Archie a Lilibet tradičných Vianoc v Sandringhame? Niektorí si myslia, že áno, iní sú o niečo skeptickejší. Ako informuje magazín Marie Claire, princovi Harrymu sa páči myšlienka vrátiť sa na Vianoce do svojej rodnej krajiny a stráviť Vianoce so svojím otcom a rodinou. 

Princ Harry s rodinou dostanú svoju pozvánku 

Podľa denníka The Daily Mail kráľ Karol III. objasnil, že princ Harry a jeho rodina sú vítaní stráviť Vianoce na kráľovskom majetku, ak sa tak rozhodnú. Podľa viacerých je len otázkou času, kedy bývalý vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu dostanú oficiálnu pozvánku, ako je zvykom. No hoci by si kráľ prial mať v tento sviatočný čas oboch svojich synov s rodinami pokope, médiá sa kvôli ich pretrvávajúcemu napätiu obávajú, že scenár môže byť aj iný. Podľa viacerých zdrojov by sa mohol princ William a jeho päťčlenná rodina pripojiť k Charlesovi na Vianoce v Sandringhame, zatiaľ čo Harry a jeho štvorčlenná rodina by sa k Charlesovi mohli pripojiť na Nový rok v Škótsku vo vidieckom sídle Anmer Hall v Norfolku. 

Mohlo by vás zaujímať: Takto sa oslavuje príchod Nového roka na kráľovskom dvore: Čím je tento deň iný a výnimočný?

Princovi by bola zaistená aj špeciálna poľovná sezóna 

Tak či onak, faktom ostáva, že by to bolo milé gesto, pretože Harry a Meghan neboli na Vianoce v Sandringhame od roku 2018, keď boli ešte ako bezdetní súčasťou kráľovskej rodiny. Odborníčka na vzťahy Louella Alderson prezradila pre magazín, že princovi Harrymu, v prípade, že sa rozhodne prísť, by bola zaistená aj špeciálna dovolenková sezóna, čo sa týka poľovačky. Ktovie, možno mu budú jeho rodné vianočné zvyky a tradície chýbať natoľko, že sa rozhodne na pozvanie prikývnuť. Kráľovská odborníčka ešte na margo tejto situácie povedala: „Harryho neprítomnosť na oslavách v Sandringhame by bola zjavne bolestná. Malý Archie a Lilibet by mali pobehovať so svojimi  bratrancami, otvárať darčeky a chápať svoje miesto v rodine, spájať sa so svojimi príbuznými, aj keď sú ich životy vzdialené tisíce kilometrov.“

Čítajte tiež: Vianočné zvyky kráľovskej rodiny: Inšpirujte sa tým, ako sa na sviatky pripravuje kráľovná, či Kate Middleton

Kráľ nezabúda ani na rodinu svojej manželky, kráľovnej Camilly

Odhliadnuc od pokrvných synov kráľa, Karol III. sa pohráva vraj aj s myšlienkou, aby bolo pozvanie rozšírené aj na deti jeho manželky, kráľovnej Camilly. Keďže tá má päť vlastných vnúčat, údajne by na zozname pozvaných do Sandringhamu mali byť aj oni, jej dve deti Tom a Laura s rodinami. Keby však uskutočnil tento svoj zámer a pozvanie by prijali všetci, miesto tradičného vianočného obeda kráľovskej rodiny by sa pravdepodobne muselo zmeniť: „Pridanie rodiny kráľovnej znamená, že je potrebný ďalší priestor,“ uviedol zdroj pre spomínaný magazín. Obed by sa údajne mohol podávať vo väčšej tanečnej sále v Sandringhame a nie v jedálni, ako bolo tradíciou.

Neprehliadnite: Vianoce na kráľovskom dvore: Ako trávia sviatky členovia najznámejších monarchií na svete?