Presunúť na hlavný obsah

7 vianočných tradícií kráľovskej rodiny, ktoré vás prekvapia: Pozrite sa, na čo nedajú členovia monarchie dopustiť

Zahraničné celebrity

Tradície kráľovskej rodiny sa v podstate rokmi nemenia a držia sa svojich zásad. Viete však, čo netradičné si v sviatočnom období doprajú? Odhaľte to spolu s nami.

 

Špeciálne stromčeky

O kráľovnej je známe, že miluje Vianoce a všetko s nimi spojené. Okrem písania vianočných pozdravov, ktoré rieši už od leta, si veľmi necháva záležať na zdobení stročekov. V jedálni je umiestnený tridsaťročný strieborný umelý stromček, ktorý je kráľovninou srdcovkou. Azda aj preto, že každú jednu ozdobu na neho kúpila alebo dostala ona sama.

Neprehliadnite: Kontroverzný život princa Charlesa nenápadne menil britskú monarchiu: Čo vyplávalo na povrch s odchodom princa Philipa?

Ďalší, ktorý má kráľovná v pracovni, majú napríklad povolené zdobiť len vnuci a vnučky. Najkrajší, živý stromček zdobia všetci spoločne a nikto pri tom nemôže chýbať. Ten je umiestnený v obývačke. 

100 ročné zvyky pri stolovaní

Prirodzene Štedrovečernú večeru, podáva sám šéfkuchár, ktorý vyrezáva a servíruje pečené rebrá alebo šunku na sviatočný stôl. Keď sa servírovanie skončí, kráľovná ponúkne šéfkuchára pohárikom whisky a prednesie prípitok.

Toto je vlastne jedinýkrát, kedy má šéfkuchár možnosť pripiť si s kráľovskou rodinou a popriať im aj pekné sviatky. Jeden z najstarších zvykov vôbec je niečo, na čo nedá kráľovná dopustiť a naozaj si na tom necháva záležať. 

Špeciálne menu a kokteily

Nezáleží na tom, či ide o oficiálny banket alebo rodinnú večeru, menu je vždy podľa zvyku kráľovnej písané vo francúzštine. Okrem chutnej večere si členovia rodiny vychutnávajú aj drinky. A to každý po svojom.

Najobľúbenejším kokteilom kráľovnej je Zaza, ktorý obsahuje francúzske aperitívne víno a gin. Jej syn, princ Charles zbožňuje čerešňové brandy, William a Harry zase domáci cider. Ten si dokonca kráľovská rodina vyrába sama.

Netradičné darčeky

Je pravidlom, že každý člen rodiny musí dostať jeden vtipný alebo veselý darček. Obdarúvajú sa malými drobnosťami, ktoré vyčarujú úsmev na tvári. Presne o tom im ide. Napríklad jedným z najobľúbenejších darčekov princa Charlesa je koženná toaletná doska, ktorú dostal od svojej sestry Anny. Mimoriadne si ju obľúbil a verte či nie, ale od tých Vianoc ho vraj zo sebou nosí na všetky zahraničné cesty. 

Čítajte tiež: Kráľovskú rodinu prenasleduje jeden škandál za druhým: Má princ Charles okrem Williama a Harryho ešte nemanželského syna?

Vianočný zápas

Priateľský futbalový zápas medzi princom Harrym a princom Williamom je veľmi obľúbenou klasikou.  Futbalové teamy tvoria členovia personálu a samotní princovia. Zaujímavosťou je, že team princa Williama má ako poznávacie znamenie ponožky klubu Aston Villa a team princa Harryho ponožky Arsenalu.

Pantomíma

No a v duchu smiechu, zábavy a humoru sa nesie aj časť po štedrovečernej večeri. Súčasťou kráľovských tradícií je totiž aj hranie pantomímy. Práve tú majú najradšej najmenší členovia rodiny.

Kráľovná si tieto chvíle tiež veľmi užíva. Dokonca aj ona sa aktívne zapája. Kým však nemala vnúčatá, bola len v pozícii pozorovateľa. 

Modlitba v kostole

Neodmysliteľnou súčasťou Štedrého dňa je bohoslužba v Kostole svätej Márie Magdalény v Sandringhame, na ktorej sa rodina zúčastňuje spoločne. Dokonca si pri prechádzke z nej povedia, o čo prosia a po čom najviac túžia. Odhaľujú si tak medzi sebou aj malé tajomstvá.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe