Presunúť na hlavný obsah

Kráľovská svadba nie je zárukou šťastného manželstva: Tieto páry takmer položili svojim rozvodom monarchiu

Zahraničné celebrity

Rozvody sa nevyhýbajú ani monarchii. Niektoré sa však samotných kráľovských rodín dotkli o niečo viac ako možno jej členovia predpokladali.

Hoci ich manželstvá netrvali ani náhodou krátko, neboli šťastné. Snažili sa umelo udržať nefungujúci vzťah, len kvôli korune. Áno, mnohé zväzky, ktoré boli ostro sledované, mali viac nešťastných ako šťastných dní. Ktoré manželstvá v kráľovských rodinách, boli skutočne náročnými po mnohých stránkach? 

Princ Charles a princezná Diana

15 ročné manželstvo princa Charlesa a princeznej z Walesu, skončilo rozvodom a trpeli v ňom obaja. Notoricky známy problém, ktorý sa vo vzťahu týchto objavoval od začiatku, napokon viedol k rozpadu toho, čo sa snažili medzi sebou budovať. Ani deti im nezaručili, to aby mali k sebe bližšie.

"V tomto manželstve sme boli traja, takže bolo trochu preplnené," povedala princezná Diana v rozhovore, ktorý 20. novembra 1995 vstúpil do dejín. 

V čase, keď sa prejavil pomer princa Charlesa, psychické ťažkosti princeznej Diany, ktoré kvôli tomu mala a napokon sa manželia rozviedli, britská koruna sa otrisala doslova v základoch. Kredit kráľovskej rodiny značne klesol a Briti sa vyjadrovali, že vôbec monarchiu nepotrebujú. Napokon sa však tento problém podarilo ustáť.

Mohlo by vás zaujímať: Princ William využíva svoj vplyv: Vyzýva tých najlepších, aby do roku 2030 zachránili našu Zem

Princezná Margaret a Antony Armstrong-Jones

Princezné Margaret, mladšia sestra kráľovnej Alžbety II. nikdy nemala veľké šťasttie v oblasti lásky. Bezhlavo sa zamilovala do rozvedeného Petera Townsenda. No tým, že bol rozvedený, pre korunu bol nežiaducim, takže sa svojej veľkej životnej lásky musela rýchlo vzdať. 

Dlho sa s tým vnútorne vyrovnávala. O päť rokov neskôr za zaľúbila do fotografa Antonyho Armstronga - Jonesa, ktorému napokon povedala aj ÁNO. Ich manželstvo trvalo dvadsať rokov, no ani náhodou ho nemôžeme nazvať idylickým.

Dvojica sa veľa hádala, mnohokrát žila oddelene a ani jeden z nich sa nebránil aférkam. Verejnosť o tom vedela, čiže opäť to na reputácii kráľovskej rodine nepridalo.

Princ Andrew a Sarah Ferguson

Manželstvo princa Andrewa sa Sarah Ferguson sa začalo písať v roku 1986. Dva roky po sobáši sa stali rodičmi malej Beatrice a neskôr sa narodila aj princezná Eugenie. Rovnako ako v prípade Charlesa a Diany, ani tu deti nepomohli stmeliť vzťah, ktorý prechádzal krízou.

Hádky, nezhody, rozdielny pohľad na život a svet sa u nich prejavovali vo veľkom. Preto sa  od roku 1992 sa rozhodli žiť oddelene a o štyri roky neskôr sa aj rozviedli. 

Princezná Anna a Mark Phillips

Aj keď na začiatku to bola veľká láska, napokon sa skončila rozdelením dvojice. Princezná Anne sa netajila tým, že manželskému zväzku po rokoch chýbala láska aj spoločne strávený čas. V roku 1989 pár išiel od seba a v rovnakom roku ako Charles a Diana sa aj oni rozvideli.

Čítajte tiež: Päť vecí, ktoré ste nevedeli o Kate a Williamovi: Čo všetko malo zostať za dverami paláca?

Aj keď palác najskôr deklaroval, že princezná Anne sa s Markom Phillipsom rozvádzať nebude. Lenže, oficiálne vyhlásenie je jedna vec a realita bola tou druhou. 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe