Presunúť na hlavný obsah

Farba roka 2024 v bývaní: Interiéroví dizajnéri oživili trend z 90. rokov a vniesli mu nový modernejší nádych

Bývanie

Farba roka 2024 Peach Fuzz pripomína v interiéri trend z 90. rokov. Dizajnéri sa však s jemnou broskyňovou pohrali a vykúzlili niekoľko moderných inšpirácií v bývaní.

Pantone farba roka 2024 Peach Fuzz

Harmónia tela i duše. Tak by sa dala v skratke definovať farba roka 2024, ktorú stanovil inštitút Pantone pod kódom PANTONE 13-1023 Peach Fuzz. Jemný broskyňový odtieň, ktorý vychádza z túžby hľadania vnútorného pokoja, mieru a bližších osobných vzťahov sa preniesol aj do interiérových trendov. 

Čítajte tiež: 7 zmien v interiéri bývania, ktoré vám podľa feng shui pritiahnu do života peniaze

Na prvý pohľad môže táto farba evokovať trend „oranžových stien“ z 90. rokov, ako si mnohí z vás pamätajú. Nový, modernejší a jemnejší vzhľad či narábanie s väčším citom prinášajú nové výzvy, ako uchopiť túto farbu a upraviť svoj interiér. 

Neprehliadnite: Farba steny v spálni ovplyvňuje kvalitu vášho spánku: Viete, ktorá je najideálnejšia a čomu sa vyvarovať?

Dizajnéri oživili trend z 90. rokov a vniesli mu modernejší nádych

Tí najpovolanejší z fachu, interiéroví dizajnéri prichádzajú s modernou verziou, ako zakomponovať tento odtieň do interiéru. Akcentové steny, dizajnérske stoličky, broskyňové textílie či doplnky v podobe vankúšov a taburetiek. Tento teplý odtieň evokuje pocit útulnosti, pohody a šťastia. Tento konkrétny odtieň je o niečo svetlejší a tým aj jemnejší než ten, ktorý si pamätáme z 90. rokov. Práve pastelový vzhľad mu dodáva lepšie šance na využitie a manipuláciu s nábytkom či dekoráciami a doplnkami.