Presunúť na hlavný obsah

Najdôležitejší proteín mladosti, ktorý naše telo potrebuje: Ak sa chcete cítiť večne krásna, musíte ho spoznať

Zdravie

Hovorí sa mu tiež najbohatší proteín v tele a to preto, že tvorí 30% telesného a 70% kožného proteínu. Vďaka jeho vlastnostiam nás predurčuje na to strážiť si mladosť čo najdlhšie.

Je považovaný za najdôležitejší stavebný materiál a vďaka svojej elasticite udržiava pružnosť pokožky. Reč je o kolagéne, ktorý sa v posledných rokoch skloňuje veľmi často, dokonca až tak, že veľa ľudí mu prestalo veriť. Faktom však zostáva, že pre naše telo a potenciál udržania si krásy, je nesmierne dôležitý.

Prečítajte si: Denný a nočný krém, s ktorými omladnete: Testovali sme tieto beauty produkty na pleti 20, 30 a 40-ročnej ženy

Po 25-ke dochádza každoročne k jeho úbytku

Kolagén v našom tele zabezpečuje pružnú a vypnutú pokožku, ktorá pôsobí sviežo a mladistvo. Po 25 roku života však prirodzene dochádza k jeho úbytku, a to až o 1% ročne, takže je dôležité zbystriť pozornosť už vtedy a nečakať na stredný vek. Objavujú sa totiž prvé známky vrások a pleť začína prechádzať zmenami, menia sa kontúry, čo si však všimnete až tak po 30-tke, po 35-ke. 

Zaujímavé je, že po 45-ke sa už sám netvorí

Hoci dnešné ženy po 40-tke vyzerajú stále skvelo a čoraz mladšie, nie všetko sa dá zvrátiť. Po 45 roku života dochádza k tomu, že kolagén sa už netvorí sám od seba. Aj preto mnohé ženy začnú venovať pozornosť starostlivosti o seba, návšteve kozmetických salónov a dožadovať sa zázrakov na počkanie. 

Neprehliadnite: Pleťové séra, ktoré spomaľujú starnutie: Vďaka nim vaša pokožka viditeľne omladne