Presunúť na hlavný obsah

V nemocnici nielen princezná Kate, aj kráľ Karol III.: Pomôže to utriasť vzťahy s ich najbližšími?

Zahraničné celebrity

Svet sa obával správy o operácii princeznej Kate. No nie je jediná z kráľovskej rodiny, ktorá skončila v nemocnici. Okrem nej je to aj samotný kráľ Karol III.. Kvôli čomu a hádajte, kto im na diaľku vyjadril obom svoju podporu napriek nie práve najlepším rodinným vzťahom?

Princezná Kate po operácii brucha, rakovina to však nie je 

Pred pár dňami ostal svet tak trocha šokovaný správou o hospitalizácii princeznej Kate v nemocnici kvôli operácii brucha. Princezná má už aktuálne po nej a ako kráľovský palác informuje, že nie je dôvod na obavy. Princezná sa zotavuje a operácia, ktorú musela podstúpiť, nebola akútna, ale plánovaná. Po prepustení z nemocnice sa má vrátiť domov do Adelaide Cottage vo Windsore, kde spoločne s princom Williamom a deťmi bývajú od roku 2022. K svojim kráľovským povinnostiam by sa mala vrátiť až v apríli. Kensingtonský palác presne neprezradil dôvod Katinej operácie brucha, potvrdil však aspoň to, že nejde o rakovinu: „Princezná z Walesu oceňuje záujem, ktorý toto vyhlásenie vzbudí. Dúfa, že verejnosť pochopí jej túžbu zachovať pre svoje deti čo najviac normálnosti v tomto čase,“ dodáva palác. 

Mohlo by vás zaujímať: Zrútila by sa kráľovská rodina bez Kate? Bývalý komorník Lady Diany vidí v Middleton budúcnosť monarchie

Kráľ sa podrobil „nápravnej“ procedúre 

Nie je však jedinou členkou kráľovskej rodiny, ktorá musela stráviť pár dní v nemocnici. Okrem nej, to je aj samotný kráľ Karol III.. Buckinghamský palác informoval verejnosť aj o podrobnostiach jeho zdravotného stavu a dôvode vyhľadania lekára. Kráľa ako väčšinu mužov po 50-tke trápi zväčšená prostata. V týchto dňoch sa podrobil „nápravnej procedúre“ zväčšenej prostaty. Preto musel byť hospitalizovaný. Zhodou okolností to prišlo v rovnaký čas aj s princeznou. Preto ostala verejnosť znepokojená. 

Čítajte tiež: Kráľ Karol III. a jeho tŕnistá cesta na trón: Podvádzanie, rozvod a tragédia

Aj „vyhnanci“ z kráľovskej rodiny prejavili obavy a podporu obom 

Napriek špekuláciám, polopravdám a rôznym knihám, ktoré hovoria o dôvodoch nevraživosti medzi princeznou Kate a princom Harrym a jeho manželkou Meghan Markle, posielajú obom svoju podporu na diaľku. Robili si o nich starosti a prajú im skoré uzdravenie, čo potvrdil aj palác: „Kráľ a princezná z Walesu dostali podporu od princa Harryho a Meghan, pokiaľ ide o ich zdravie. Vojvoda a vojvodkyňa kontaktovali obe strany rôznymi spôsobmi, aby vyjadrili svoje obavy a želali všetko najlepšie,“ dodáva na záver zdroj pre the Mirror. 

Neprehliadnite: Kráľ Karol III. a Meghan Markle sú vraj v kontakte prostredníctvom správ: Aký je ich obsah?