Presunúť na hlavný obsah

Výchova budúceho kráľa a Kate Middleton sa líši v jednej zásadnej veci: V čom monarchovia nenachádzajú prienik?

Zahraničné celebrity

Život kráľovských detí a ich výchova podliehajú mnohým pravidlám a striktnému protokolu. V čom sa princezná Catherine a budúci kráľ nezhodujú práve pri výchove?

Kate vníma niektoré veci vo výchove presne ako kedysi Diana

Kráľovské deti, ktoré môžu byť dedičmi trónu, majú od narodenia život plný pravidiel. Protokol jednoducho nepustí a povinnosti si plnia od kolísky. Podľa tradície sa napríklad hneď po narodení nového kráľovského dieťaťa, pred bránami Buckinghamského paláca zobrazuje znamenie s pohlavím a časom pôrodu. Celý ich život je potom vedený k tomu, aby ho zasvätili korune.

Mohlo by vás zaujímať: Herečka Julia Roberts zažiarila na premiére miniseriálu ako nikdy: Jej úsmev a perfektnú postavu možno len obdivovať

Ako prvá, urobila v tomto smere doslova revolúciu princezná Diana, ktorá sa rozhodla deti vychovávať inak ako to striktne predurčovala monarchia. Chodila s nimi na verejné miesta bez ochranky, bláznili sa v parkoch, dokonca ich brávala do fastfoodov. Snažila sa, aby mohli žiť čo najbežnejší život aj napriek tomu, že sú potomkami kráľa. Kate tieto veci vidí úplne rovnako a ide jej najmä o to, aby jej deti boli šťastné. 

"Chcem z mojich detí vychovať slušných, empatických, chápajúcich, ale aj sebavedomých ľudí, ktorí budú rozumieť súvislostiam, nebudú závislí od toho, čo si iní myslia, ale budú stáť za svojimi názormi. To je pre mňa najdôležitejšie."

Kým princ William jasne vidí ich budúcnosť v pokračovaní línie rodu britskej monarchie, Kate sa prikláňa k tomu, aby mohli sami nájsť vlastné šťastie. Pritom William si uvedomuje, že jeho najstarší syn raz zasadne na trón hneď po ňom.

Čítajte tiež: Filmová Pretty Woman oslávila 55. narodeniny: Julia Roberts nie je len skvelá herečka, ale aj majsterka módy. Tu sú dôkazy

A ak by sa prince George, rozhodol inak, jeho otec by tým nebol nadšený. Po ňom by mala byť v poradí vrámci nástupníctva jeho sestra princezná Charlotte a nakoniec jej mladší brat princ Louis. Čiže pri všetkých deťoch sa pracuje na tom, aby boli schopné prevziať trón a korunu. A to sa stáva ako keby nadradené ich vlastnému šťastiu a osobnostným túžbam.