Presunúť na hlavný obsah

Kráľovská rodina má naozaj vtipnú tradíciu Vianoc: Princezná Diana ju prvýkrát v rodine nechtiac porušila

Zahraničné celebrity

Prvé Vianoce princeznej Diany po svadbe s princom Charlesom sa nezaobišli bez porušenia tradície. Na jej obhajobu však treba podotknúť, že novopečená princezná o tejto dlhoročnej tradícii nemala ani tušenia. O ktorej presne je reč?

Prvé Vianoce v novej rodine 

Pre niekoho, kto je v rodine nový, môžu byť prvé Vianoce dosť stresujúcim obdobím. O to viac, keď ide o kráľovskú rodinu a vaším manželom je korunný princ. Toto prežívala aj novopečená princezná Diana počas svojich prvých Vianoc po svadbe s princom Charlesom v roku 1981. 

Mohlo by vás zaujímať: Zvyky, ktoré počas Vianoc princezná Diana milovala: V tomto posolstve pokračujú aj jej synovia

Pravidlo ohľadom vianočných darčekov 

Kráľovská rodina sa už tradične každý rok na Štedrý večer schádza v Sandringhame, vidieckom sídle kráľovnej Alžbety II. Ako informuje portál rd.com, členovia rodiny sa vkradnú dole, aby položili svoje darčeky na stoly v červenom salóne. Potom sa začnú slávnosti spolu so sviatočnou večerou. Jediné pravidlo Vianoc kráľovskej rodiny znie, že darčeky musia byť vtipné. Vtedajší najväčší vtipkár rodiny, princ Philip dohliadal na celý priebeh večera a povedal zvyšku rodiny, kedy je čas otvoriť ich vianočné darčeky.

Čítajte tiež: Fakty zo života Diany, ktoré zmenia váš pohľad na kráľovskú rodinu aj samotnú princeznú z Walesu

Vtipná sprchovacia čiapka či záchodové sedadlo 

Myslíte si, že je to len výmysel? Tak len pre informáciu, princ Harry vraj raz svoju babičku, kráľovnú Alžbetu II., obdaroval sprchovacou čiapkou s nápisom „Aint´t Life a B*tch“. Svojej tete, princeznej Anne, daroval zase záchodové sedadlo, ktoré následne darovala ona princovi Charlesovi. Tomu sa vraj tak páčilo, že ho dodnes používa, keď cestuje. 

Neprehliadnite: Čo ste o kráľovskej rodine nevedeli: Kráľovná mávala vo vani žltú kačku, kráľovi Karolovi III. patria všetky labute v Británii

Za kašmírový sveter obal na toaletný papier 

Keďže princezná Diana o tejto rodinnej vianočnej tradícii nevedela, stavila na istotu a darovala princeznej Anne, svojej švagrinej kašmírový sveter. Na oplátku jej zase ona darovala obal na toaletný papier. Takže o rok sa už zo svojho faux pas Diana poučila a darovala vojvodkyni Fergie v roku 1982 podložku s leopardím vzorom. 

Pokladáte vianočnú tradíciu kráľovskej rodiny v podobe vianočného darčeka za originálny a vtipný nápad?

spolu hlasovalo 129 ľudí

Áno
85
Nie
44