Presunúť na hlavný obsah

Nevesty, ktoré prepisovali históriu: Tieto ženy menili dejiny a to nielen fashion sveta

Zahraničné celebrity

Definovala ich nonšelantnosť, sofistikovanosť, neskutočný šarm, elegancia a pôvab. Navyše nielenže menili svet módy, ale ich vplyv na fungovanie spoločnosti bol tiež obrovský. Tieto nevesty skrátka prepisovali históriu.

Svadba, ktorá zmenila jej osud

Prvýkrát sa 16 ročná Diana Spencer stretla s princom Charlesom, keď ešte randil s jej sestrou. Avšak na podnet kráľovnej sa princ začal o Dianu zaujímať viac. V očiach Jej veličenstva, totiž spĺňala všetky kritériá dokonalej manželky. Pod nátlakom rodiny dal prednosť rozumu a 6. februára 1981 požiadal Dianu o ruku. Súhlasila, nakoľko bola úprimne zaľúbená. To ešte netušila, že srdce princa dlhodobo patrí inej žene. Camilla však podľa monarchie nebola hodná statusu manželky budúceho kráľa (paradoxom ostáva, že dnes ňou je). Pomer, ktorý Dianin manžel udržiaval aj po svadbe sa značne prejavil na jej zdraví. 

"V našom manželstve sme boli stále traja, a tak to bolo preplnené. Mala som kvôli tomu otrasné sny. Celé noci sa mi snívalo o Camille. Neustále som ich mala pred očami ako sa bozkávajú. Bola som z toho psychicky na dne."

Trpela veľkými depresiami, týrala sa hladom, pokúsila sa niekoľkokrát zabiť, dokonca tehotná naschvál spadla zo schodov. Tak veľmi vnútorne volala po pomoci, no palác vždy tieto jej "excesy" dokázal ukrývať pred verejnosťou. Princeznú totiž ľud vždy miloval. Bola prototypom ženy s dokonale veľkým srdcom, láskavá, krehká a pôvabná zároveň.

Svoj život po boku Charlesa zasvätila deťom. Keď zomrela pri tragickej nehode v Paríži pritom ako ju sledovali novinári, samotný Charles sa nevyhol obvineniam, že on je zodpovedný za jej smrť. Diana bola totiž miláčikom ľudí. 

Na vrchole slávy opustila Hollywood a vydala sa za monacké knieža

Príbeh Grace Kelly je v niečom veľmi podobný s tým, ktorý mala princezná Diana. Ona však na vrchole slávy opustila Hollywood a vydala sa za monacké knieža. Tiež mala svadbu storočia, ktorú sledovali milióny ľudí, no pritom bola z toho v neskutočnom strese. Trpela depresiami, náladovosťou, utiekala sa k vlastným smútkom a v určitej fáze života sa snažila strániť verejnosti. A dôvod bol celkom prozaický. Jediné šťastie nachádzala pri svojich deťoch. V pozícii manželky kniežaťa bola jej osobnosť neustále potláčaná do úzadia. Manžel ju podvádzal a ona nemohla robiť nič iné, len to pretrpieť. Hoci veľmi túžila po rozvode, ak by to urobila, prišla by o deti. 

"Ak by som mala na výber, rozviedla by som sa, ale nemám na výber. Nechal by si moje deti."

Najväčšia kríza v ich vzťahu prišla vo chvíli, kedy ju Hitchcock požiadal, aby po boku Seana Conneryho hrala hlavnú úlohu vo filme Marnie. Grace súhlasila, pričom až potom o tom informovala palác. Avšak, keďže mala hrať úlohu znásilnenej zlodejky v Monaku to spôsobolo rozruch. S jej účinkovním v tejto snímke nesúhlasil dokonca prezident Charles de Gaulle a ani pápež Ján XXIII.

Grace sa tak musela definitívne vzdať svojej filmovej kariéry a vlastne tak stratila aj samú seba. Pritom bola neskutočne talentovaná, inteligentná a stala sa inšpiráciou pre množstvo žien. Mala len 52 rokov, keď zomrela pri doteraz celkom neobjasnenej nehode.

Neprehlaidnite: Najobľúbenejšia žena Hollywoodu sa zrejme tretí raz vydá: Už nijaký slávny fešák, ale bežný muž

Navždy zmenila históriu a pohľad na ženskú krásu 

Nadčasová elegancia, citlivosť, empatia, talent a inteligencia. To všetko definovalo ikonickú Audrey Hepburn. Žena, ktorá milovala čierne balerínky a tvár si vždy vonku ukrývala za slnečnými okuliarmi, menila dejiny filmového sveta a stala sa múzou mnohých návrhárov a mužov. Paradoxom je, že hoci bola najúspešnejšou herečkou svojej doby mala veľký strach z ľudí. Bola maximálne introvertná, čo zrejme pramenilo z jej detstva. 

Keď sa s matkou presťahovala do Holandska, ktoré obsadili Nemci, trpela hladom. Aby prežila, jedla trávu. V tomto období skoro zomrela, lebo to trvalo dlhý čas a jej organizmus to takmer nezvládol. Trpela silnou anémiou a opuchom kĺbov z nedostatku výživy. 

"Nemali sme svetlo, teplo ani vodu. Nemali sme žiadne jedlo, pretože všetky obchody boli zatvorené. Jedli sme, čo sme našli. Cez deň sme len existovali. Vydržala som tri dni bez jedla. Celé mesiace bola na raňajky horúca voda a jeden krajec chleba. Polievka na obed bola z jedného zemiaka a nebolo tam mlieko, cukor ani soľ."

Toto všetko ju posilnilo vnútorne. Avšak celý život bola na seba neuveriteľne náročná, perfekcionizmus a workoholizmus, boli jej absolútnou súčasťou. Snažila sa robiť všetko na 100% a v ničom nezlyhať. Či už išlo o filmový svet alebo vzťahy. Vždy do všetkého išla na maximum. Získala Ocara, Emmy, Grammy aj Tony, stala sa mamou dvoch synov. Audrey navždy zmenila históriu a pohľad na ženskú krásu. A jej svadobné šaty, ktoré si obliekla v roku 1954, keď hovorila ÁNO, hercovi Melovi Ferrerovi sú dodnes naozaj výnimočným kúskom. 

Mohlo by vás zaujímať: Tieto dvojičky boli už pred 10 rokmi označené ako najkrajšie na svete: Zarábajú milióny a ešte nie sú ani plnoleté