Presunúť na hlavný obsah

Buckinghamský palác o druhu rakoviny kráľa Charlesa III. mlčí: Má to však svoj význam

Zahraničné celebrity

Buckinghamský palác doposiaľ nešpecifikoval druh operácie brucha, ktorý podstúpila princezná Kate. Skúpy na slovo bol aj čo sa týka samotného kráľa Charlesa III. Jeho bývalá tajomníčka však prezradila, že to má svoj význam, keď sa presne nešpecifikoval druh jeho rakoviny.

Zaskočená nielen britská verejnosť a fanúšikovia

Len nedávno obletela svet správa, že kráľ Charles III. má rakovinu. Hoci je nám známe, že nedávno absolvoval chirurgický zákrok na súkromnej klinike, kde operovali aj princeznú Kate, táto správa nielen britskú verejnosť a fanúšikov kráľovskej rodiny skutočne zaskočila. Mnohí sa dožadujú aj odpovedí. Aký druh rakoviny presne kráľ má? 

Mohlo by vás zaujímať: Kráľ Karol III. a jeho tŕnistá cesta na trón: Podvádzanie, rozvod a tragédia

Už prvotná úprimnosť bola porušením kráľovského protokolu 

Buckinghamský palác však mlčí  a druh rakoviny kráľa nešpecifikuje. Aj keď by mnohí chceli vedieť pravdu, bývalá tajomníčka samotného kráľa prezrádza, že to má svoj význam a dáva to zmysel. Po pravde, už samotná prvotná úprimnosť kráľa Karola III. pri odhaľovaní svojej diagnózy rakoviny verejnosti je porušením kráľovského protokolu. 

Čím viac podrobností, tým viac špekulácií 

Palác odhalil len toľko, že rakovina mu bola zistená práve počas spomínaného korekčného zákroku na nezhubnú zväčšenú prostatu. Z toho môžeme vydedukovať, že nejde o rakovinu prostaty. Bývalá tajomníčka v jednom z rozhovorov pre The Mirror prezradila: „Musím povedať, že by som už viac neotvárala tieto dvere. Povedali, že sa našla forma rakoviny a ja osobne by som vám neradila ísť ďalej a pýtať sa o aký typ rakoviny ide. Myslím, že je na to dosť času. Problémom je, že čím viac informácií poskytnete, tým viac ľudí bude špekulovať. V sekunde, keď vedia, o aký druh rakoviny ide, všetci to začnú hľadať, ľudia začnú googliť a povedia si... Niekoho poznám a stalo sa mu to, toto bude prežívať. Vieme, že je chorý, má určitý druh rakoviny a bude sa liečiť,“ vysvetľuje. 

Čítajte tiež: Žena, s ktorou prišiel kráľ Karol III. o poctivosť, ovplyvnila výber jeho ďalších partneriek: Toto ich spája

Vyhliadky sa zdajú byť pozitívne 

K téme rakoviny kráľa Karola III. sa vyjadril aj britský premiér Rishi Sunak, ktorý počas vystúpenia na BBc prezradil: „Charlesova rakovina bola „chytená skoro“. Prognóza vyzerá pre kráľa dobre a vyhliadky na jeho uzdravenie a na to, že bude môcť pokračovať v plnení svojich ústavných povinností ako panovníka, hoci jeho verejné aktivity budú nateraz pozastavené, sa zdajú byť pozitívne.“ 

Neprehliadnite: Britský kráľ nechce, aby jeho vnúčatá chybovali v láske ako on: Ako znejú jeho životné múdra očami expertky?