Presunúť na hlavný obsah

5 potravín pre štíhle bruško: Tieto dokážu eliminovať brušný tuk aj urýchliť spaľovanie

Chudnutie a diéty

Niektoré potraviny sú nielen pre naše telo prospešné, ale robia aj malé zázraky, keď chceme zhodiť. Viete však, ktoré to sú, aké majú benefity a prečo ich okrem chudnutia zaradiť do jedálnička?

1. Mandle

Mandle udržia žalúdok plný na dlhú dobu, zasýtia vás vďaka obsahu zdravého tuku a bielkovín. Sú skvelým zdrojom živín na spaľovanie tukov. Takisto v sebe nesú množstvo omega-3 mastných kyselín, ktoré sú pre dobré fungovanie tela nevyhnutné a majú aj vplyv na imunitu. 

2. Strukoviny

Strukoviny sú bohaté na bielkoviny, vlákninu, minerály a majú nízky obsah kalórií a tuku. Proteín prítomný v strukovinách, pomáha budovať svalovú hmotu, urýchľuje metabolizmus a zlepšuje celkovú funkciu tela. Ich pravidelná konzumácia, môže pomôcť potlačiť návaly hladu a tým zabrániť prejedaniu.

Prečítajte si: Stravovanie podľa veku: V tridsiatke treba zvýšiť príjem bielkovín, po štyridsiatke sa zamerajte vlákninu

Áno, hovorí sa, že nafukujú, no ak ich správne tepelne spracujete a skombinujete s vhodnými potravinami, dokážu sa postarať o elimináciu brušného tuku v značnej miere.

3. Zelená zelenina

Zelenina ako špenát, kel, cuketa, brokolica sú bohaté na vitamíny, minerály, antioxidanty a vlákninu. Takéto potraviny pomáhajú znižovať brušný tuk zvýšením sýtosti, znížením zápalových procesov a efektívnou podporou trávenia. 

4. Čisté ovsené vločky

Ovos skvele podporuje trávenie. Čisté ovsené vločky obsahujú nerozpustnú vlákninu, sacharidy, ktoré potláčajú hlad a dodávajú človeku veľkú dávku energie. Doprajte si ich ráno s trochou orechového masla alebo orechov. Na naštartovanie dňa je to výborná kombinácia. Pri nákupe ovsených vločiek sa však uistite, že ide o ich čistú verziu bez pridaného cukru a iných spracovaných zložiek. 

5. Vajcia

Štúdia publikovaná v International Journal of Obesity porovnávala chudnutie po vaječných raňajkách s chudnutím po tých, ak si dáte toasty. Účastníci, ktorí konzumovali dve vajcia na raňajky, schudli o 65 % viac a obvod pása sa im zmenšil o neuveriteľných 34 %

Neprehliadnite: 7 tipov, ako schudnúť čo možno najrýchlejšie: Ideálny sen každého z nás

Je to preto, že vajcia sú výborným zdrojom bielkovín, vitamínov rozpustných vo vode aj v tukoch, ktoré pomáhajú udržať návaly hladu na uzde a budovať svalovú hmotu.