Presunúť na hlavný obsah

Ženy sú najpríťažlivejšie v týchto dňoch: Odborníci sa zhodujú, že vtedy majú na mužov najväčší vplyv

Krása

Podľa odborníkov sú to práve tieto dni, kedy ženy pôsobia najpríťažlivejšie bez toho, aby si to uvedomovali. Na mužov majú najväčší vplyv a vysvetlíme vám prečo.

„Dobre vyzeráš.“ Poznáte to, keď vám niekto zalichotí a vy sa cítite úplne inak? Faktom je, že príťažlivosť nezávisí od toho, ako sa cítime, ale od toho, v akom období cyklu sme. Odborníci sa zhodujú, že ženy sú najpríťažlivejšie v období ovulácie, teda plodnosti. Práve vtedy sa dostávajú do popredia hormóny, ktoré vysielajú sexuálnu energiu a plodnosť.

Čítajte tiež: Päť cvikov na okrúhly zadok a pevné stehná: Takto dosiahnete krásnu a príťažlivú ženskú postavu

Ženy, ktoré vyžarujú plodnosť sú príťažlivejšie

Výskum Janeka Lobmaiera z Bernskej univerzity potvrdil, že ženy sa stávajú oveľa atraktívnejšie pre mužov v čase ovulácie, teda približne v strede medzi dvomi menštruáciami. Zhodlo sa na tom až 90% mužov, ktorí vnímali ženy počas tohto obdobia ako oveľa viac príťažlivejšie. 

Ženy boli nafotené na dvoch fotografiách a to počas ovulácie a mimo nej. Je teda zrejmé, že podobne ako to je v prírode, aj my fungujeme na akomsi vysielaní signálov pre samcov. 

Krivky sú sexy a vždy to tak bolo

Muži odjakživa reagovali na ženy, ktoré majú krivky. Prsia, oblé tvary a širšie boky symbolizovali plodnosť. Podvedome to aj dnes muži vnímajú a ženy, ktoré majú krivky sa pre nich stávajú nielen sexy, ale aj príťažlivé. 

To je dobrá správa, najmä v dnešnom svete, kedy sa dievčatá a ženy upínajú na (ne)reálne postavy, ktoré vídame na sociálnych sieťach. Často sú výsledkom nekončených úprav, filtrov a deformácií skutočnej postavy. Trendy ukazujú, že krivky si získali viac pozornosti ako posledné roky a ženy by sa rozhodne nemali za ne hanbiť či s nimi bojovať. 

Mohlo by vás zaujímať: Ploché brucho do plaviek: Vyskúšajte tento jeden cvik, ktorý má super rýchle účinky na spaľovanie