Presunúť na hlavný obsah

Ploché brucho do plaviek: Vyskúšajte tento jeden cvik, ktorý má super rýchle účinky na spaľovanie

Fitness

Letná sezóna klope na dvere a s ňou aj túžba po čo najrýchlejšej premene tela. To, čo ženy najviac riešia, je brucho a preto vám poradíme overený cvik, ktorý má super rýchle účinky.

Ženy prezradili, že najväčší problém s obliekaním sa do plaviek, ktorý ich trápi, je brucho. K tomu, aby sa cítili ženskejšie im stačí, keď nemajú pocit nafúknutia alebo keď im čo i len trochu spľasne oproti bežným dňom. Aj to je dôvod, prečo hľadajú rýchlejšie riešenia práve pred letom.

Prečítajte si: VIDEO: 4 najúčinnejšie cviky na zadok podľa trénera: Po nich môžete mať aj vy ten najkrajší zadok na svete

Ploché brucho do plaviek

„Mojou najproblematickejšou časťou je bruško a aj keď mám postavu ako tak dobrú, v plavkách vždy vidím nedostatky. Môj osobný tréner mi poradil vyhnúť sa vtedy pár potravinám, ktoré nafukujú brucho ako čerstvé pečivo, strukoviny, jablká, banány a broskyne a samozrejme strukoviny a kapustovú zeleninu,“ prezradila Lenka (31).

„Vediem aktívny životný štýl a tak viem posúdiť, čo na mňa najviac zaberá. Na brucho je to jednoznačne cvik plank – doska. Stačí v tejto pozícii minúta dve denne a na vašom bruchu to je vidno už po týždni. Za mňa najrýchlejší spaľovač tukov v oblasti pása, ktorý odporúčam vyskúšať každej žene na vlastnom tele,“ odporúča Petra (27).

Neprehliadnite: Tieto potraviny spaľujú podkožný tuk: Pri redukcii hmotnosti sú alfou a omegou

Cvik, ktorý má super rýchle účinky

Práve tento spomínaný cvik odporúča aj mnoho odborníkov. Ide o cvik, ktorý zapája do procesu celé telo bez toho, aby ste vykonávali nejaký pohyb. Na pohľad jednoduchý, v skutočnosti dokáže byť náročný, no výsledok stojí za to. Stačí začať najskôr pomaly a čas zotrvania v tejto pozícii predlžovať až po čase.
Pozícia dosky spočíva v pozícii ako keď idete robiť klasické kľuky, ale ruky pokrčíte tak, aby ste sa opreli o lakte. Tie sú položené pod ramenami. Je dôležité, aby ste v chrbte boli vystretí, rovnako aj v nohách a kolená neboli pokrčené, brucho stiahnuté. Hlava je v aktívnom predĺžení chrbtice a oči smerujú na zem.

- Najčítanejšie -