Presunúť na hlavný obsah

Zamerané na vrchnú časť tela: Pekná postava nie je len o štíhlom brušku, zamerajte sa aj na ruky a ramená

Chudnutie a diéty

Väčšina žien robí pri cvičení zásadnú chybu. Zameriava sa len na jednu časť tela. Aby ste však dosiahli vyváženosť proporcií a peknú súmernosť, nezabúdajte aj na vrchnú časť postavy.

Štíhlejšie a pevnejšie ruky na počkanie

My ženy máme pri formovaní postavy mnohokrát jasno. Túžime po štíhlom brušku, pekných bokoch a pevnom zadku. Často však pritom zabúdame práve na vrchnú časť tela a podceňujeme jednu partiu - ruky.

No práve pekne tvarované ramená a ruky sú tým aspektom, vďaka ktorému vieme dosiahnuť ideálnu súmernosť, ženskosť a zároveň budeme pôsobiť subtílnejšie.

Neprehliadnite: Raňajkujeme ho, obedujeme, večeriame: Neodmysliteľná súčasť jedálnička, no o jeho vplyve na zdravie vieme málo

Tieto cviky sú pri ich tvarovaní kľúčové. Skúste si urobiť krátku 10 minútovú zostavu každé ráno, či večer a už po mesiaci uvidíte veľmi pekné výsledky. 

10 minútová zostava

1. minúta: klasický plank
2. -3. minúta: výpady s jednoručkami alebo veľkou činkou na chrbte 3 série/5-6 opakovaní
4. - 5. minúta: príťahy veľkej činky v predklone 3 série/5-6 opakovaní
6. minúta: jumping jack
7. -8. minúta: tlaky s jednoručkami v sede 3 série/5-6 opakovaní
9. - 10. minúta: military press 3 série/5-6 opakovaní 

Nezabúdajte tiež, že vrámci formovania postavy tvorí strava až 80% úspechu. Preto sa skúste v procese, kedy chcete zmeniť štruktúru tela a schudnúť, vyvarovať lepku, laktóze, strukovinám, alkoholu, rafinovanému cukru a polotovarom.

Mohlo by vás zaujímať: Raňajky, ktoré vám bránia chudnúť: Ak sa ich nevzdáte, k vytúženej figúre sa dopracujete len ťažko

Dopriať by ste si mali najmä zeleninu, v akejkoľvek forme, ovocie, takisto zdravé tuky a dávku bielkovín. Práve dobre zostavený jedálniček a pravidelné cvičenie je niečo, čo funguje. Bez jo-jo efektu a samozrejme vo váš prospech. 

- Najčítanejšie -