Presunúť na hlavný obsah

5-dňový detox, ktorý odvodní, zbaví škodlivých látok a pomôže spaľovaniu: Ak zvládnete tieto dni, do leta máte skvelú formu

Chudnutie a diéty

Teraz je ideálny čas na akékoľvek detoxy. Jar je na očistu ako stvorená. Skúste 5 dňovú kúru, ktorá s telom dokáže naozaj veľké zázraky a uvidíte na sebe aj reálne výsledky.

5 dňový plán, ktorý dokáže s telom zázraky

Tento detoxikačný plán je mimoriadne účinný, pomôže vám zbaviť sa nepekného tuku na bruchu, podporí chudnutie, vyčistí vaše telo od toxínov a dopracujete sa vďaka nemu k sexi krivkám.

Najlepšie potraviny na prirodzenú detoxikáciu sú čerstvé ovocie, zelenina, celozrnné výrobky, fazuľa, orechy a semená. Stačí vám pritom 5 dní, aby ste na sebe videli skutočne pekné výsledky. Stačí sa len držať týchto zásad.

Čítajte tiež: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

Skoré ráno: Hneď ako vstanete, nalačno vypite pohár vlažnej vody zmiešanej s čerstvo vytlačenou citrónovou šťavou. To vám pomôže prečistiť brucho, pečeň od toxínov a zlepšiť aj stav pokožky. Môže to dokonca znížiť váš príjem kalórií, ktoré následne počas dňa prijmete. 

Raňajky: Zahrňte do svojho ranného jedálnička potraviny bohaté na bielkoviny. Tie zasýtia na dlhý čas a naštartujú metabolizmus, čo je skvelé na zhadzovanie nechcených kilogramov. Do raňajok môžete zaradiť aj zelené smoothie, aby ste dostali dennú dávku vlákniny a vyplavili z tela toxíny. 

  • Ideálne raňajky: Vajíčka na masle alebo zelené smoothie zo špenátu, s jahodami a púpavovými listami

Obed: Snažte sa jesť len domáce jedlá, pretože je to najlepší a najrýchlejší spôsob, ako sa stať štíhlejším a fit. Do jedál zaraďte veľa zelenej zeleniny, ako je uhorka, paprika, zeler, šalát, kel v kombinácii s bielkovinami. Ku každému jedlu si dajte misku zeleného šalátu. Je to plné živín a antioxidantov, ktoré prečistia a zároveň vyživia telo.

  • Ideálny obed: Miska šalátu a grilované tofu alebo chudé kuracie mäso na grile a miska zeleninového šalátu

Snack: Jablko (1 stredné) alebo banány (1 stredný) alebo mrkva (1 šálka) alebo ovocná koža bez pridaného cukru

Večera: Jedzte vždy ľahkú večeru a myslite na to, že v tomto čase máte prijať už najmenej kalórií. Skvelou voľbou sú zeleninové polievky, ktoré sú zdravé, chutné a sýte. 

  • Ideálna večera: Zeleninový vývar bez rezancov

Vylúčte všetky "rizikové" potraviny

Snažte sa vyhýbať akýmkoľvek potravinám, ktoré sú nabité pridanými cukrami, soľou a nezdravými tukmi – hranolky, pizza, sladené raňajkové cereálie, nealkoholické nápoje a sladené ovocné nápoje, alkohol.

Musíte sa starať aj o pitný režim. Bolo preukázané, že pitie dostatočného množstva vody zvyšuje rýchlosť metabolizmu, čo vám pomáha spáliť viac kalórií.

A hoci strava hrá hlavnú úlohu, pokiaľ ide o formovanie tela, akákoľvek fyzická aktivita celý proces chudnutia podporí. Výskum ukázal, že väčšine ľudí stačí len 30 minút cvičenia denne, aby zostali fit. Dobrou správou je, že nemusíte chodiť do posilňovne každý druhý deň. Kilá a toxíny môžete vypotiť tak, že si nájdete aktivity, ktoré vás bavia. Napríklad cvičenie jógy je výborný spôsob, ako prirodzene detoxikovať telo, odbúrať stres a zlepšiť celkové zdravie a pohodu. 

Mohlo by vás zaujímať: Táto časť ženského tela starne najrýchlejšie: Poradíme vám cviky, ktorými si predĺžite mladosť

Tiež sa snažte každú noc spať aspoň 7-8 hodín. Spánok spolu s dobrým stravovaním a fyzickou aktivitou je dôležitou súčasťou chudnutia ale aj udržiavania hmotnosti.

- Najčítanejšie -