Presunúť na hlavný obsah

4 tipy ako schudnúť v tvári: Takto sa zbavíte prebytočného tuku a vypnete pleť, čo vám uberie aj niekoľko rokov

Chudnutie a diéty

Bez toho, aby ste schudli z celého tela, to nebude možné. Ak ste pribrali v tvári, pravdepodobne ste totiž nabrali tuky aj na celom tele.

Tvár je pre nás najdôležitejšou časťou tela, pokiaľ ide o prvý dojem. Preto, ak nás trápi tuk alebo ovisnutie pokožky na tvári, pravdepodobne je problém aj niekde inde. Bez toho, aby ste pribrali na tele, to totiž nie je možné a preto je potrebné, pozrieť sa na celý problém komplexne. 

Prečítajte si: Líčenie, ktoré vám uberie vek: Tento štýl pristane každej žene

1. Jedálniček, v ktorom vysadíte rafinovaný cukor a sacharidy

Biely cukor a biela múka. Najväčšie hrozby pre štíhle telo a tvár. Skúste vo vašom jedálničku eliminovať obsah rafinovaného cukru a sacharidov a uvidíte už po pár dňoch výraznú zmenu. Rovnako sa vyhnite soli – nemusíte dochucovať extra soľou, zbytočne zavodňujete organizmus. Sústreďte sa na čerstvé ryby na pare, hydinu na prírodno, bielkoviny a dve tretiny jedla zamerajte na čerstvú zeleninu alebo zeleninu pripravenú na pare. Nejedenie a držanie diét ako cesta nikam nevedie, jedine tak k jojo efektu. 

2. Hydratácia pleti zvonka i zvnútra

Pitný režim je pre obnovu kolagénu v bunkách nesmierne dôležitý. Denne by sme mali prijať čistú vodu podľa toho, koľko vážime. Odborníci sa zhodujú na 40-50 ml / kg. Hydratácia pleti je dôležitá zvonka i zvnútra. Okrem pitného režimu sa zamerajte na starostlivosť o pleť v podobe kozmetických produktov s obsahom kyseliny hyalurónovej. Práve tá preniká hlboko do pleti a pleť udržiava vláčnu po dobu niekoľkých hodín. Schudnutá pleť neznamená prepadnutá, mdlá a bez života, ale vláčna, pružná a rozjasnená. 

3. Face joga: Rovnako ako je dôležitý pohyb, je dôležité aj cvičenie tváre

A práve s pružnosťou súvisí aj cvičenie. Podobne ako pre telo je dôležité posilňovať svaly k vyhladenou pokožky, aj v prípade tváre je dôležité posilňovať svaly. Face joga a základné cviky na bradu, líca, krk či ústa, dokážu s vyžarovaním viditeľné zmeny bez toho, aby ste absolvovali invazívny zákrok v klinike. 
Najlepšie uveríte, keď sa o tom samy presvedčíte. Skúste cvičiť tvárovú jogu aspoň 15 minút denne a už po pár týždňoch uvidíte zmeny. Odfoťte sa predtým a potom a porovnajte si tieto fotografie.

Neprehliadnite: Pleťové séra, ktoré spomaľujú starnutie: Vďaka nim vaša pokožka viditeľne omladne

4. Masáž tváre na spevnenie kontúr tváre

Spomedzi všetkých krokov najpríjemnejšia časť. Masáž tváre slúži na prekrvenie lymfatického systému a zároveň na posilnenie pleti či spevnenia kontúr tváre. Face roller alebo guasha, teda beauty pomôcky s kameňmi sú príjemné, ale nesmiete na pleť tlačiť. Treba si uvedomiť, že na tvári máme najjemnejšiu a najcitlivejšiu pokožku, ku ktorej treba byť šetrní, aby nedošlo k poškodeniu kožnej bariéry.