Presunúť na hlavný obsah

Svojho priateľa som začala nezmyselne kontrolovať: Nechala som si nahovoriť, že každý chlap vás nakoniec podvedie

Sex a vzťahy

Hoci moje skúsenosti s mužmi neboli zlé a väčšinou som to bola práve ja, ktorá vzťah ukončila, v tom poslednom som sa nechala zlomiť pochybnosťami. Nechala som sa priateľkami presvedčiť, že ma nakoniec opustí alebo podvedie. On však taký nebol, moja chyba...

Z rečí pochybnosti, ktoré som aplikovala na svoj vzťah 

Nikola stretla Martina len po roka dozadu a už je aj po láske. Netají sa tým, že je to len jej vina. Martin bol vraj skvelý a s odstupom času si to uvedomuje o to viac. Bohužiaľ nechala sa spochybniť negatívnymi skúsenosťami priateliek, ktoré v láske doposiaľ šťastie nemali: „Nehovorím, že mi závideli a urobili to úmyselne. To nie, ale boli sklamané, a len mi sprostredkovali svoje skúsenosti, ktoré by ste im rozhodne nezávideli. No od tých ich rečí vo mne ostali pochybnosti, ktoré som chtiac nechtiac aplikovala na svoj vzťah,“ priznáva hneď na úvod Nikola. 

Mohlo by vás zaujímať: Kamarátky neznášali môjho priateľa: Stále mi opakovali jednu vec, no až keď urobil toto, zistila som, že majú pravdu

Začalo to rečami typu... 

Začalo to rečami typu: Začiatky sú vždy najkrajšie. Myslíš si, že si našla toho pravého, no ten sa po čase vyfarbí.... Najskôr ťa namotá na sladké reči, rozprávkovú víziu budúcnosti. Neváha ti sľúbiť, že deti rozhodne áno, len zabudne dodať, že myslel raz niekedy tak možno o desať rokov, keď tvoje biologické hodiny budú dávno za zenitom. Alebo ťa miluje, nikdy necítil pri žiadnej inej to čo pri tebe, a nakoniec vysvitne, že to cíti pomerne často a hovorí to každej jednej... a množstvo ďalších príkladov z ich života, ktorými ma poctivo zásobili pri každom stretnutí,“ opisuje Nikola, ktorá začala o Martinovi pochybovať, pretože sa jej vzťah javil ž príliš idylicky. 

Moja myseľ pracovala na plné obrátky 

Potom prišla tá situácia, keď Martin Nikole vyznal lásku a použil tie isté slová, ktoré reprodukovali aj jej priateľky: „Vraj ma miluje ako nikoho v živote, vraj sa pri mne cíti tak ako pri žiadnej inej doposiaľ. Priznávam, moja myseľ pracovala na plné obrátky. Hneď sa mi vybavil ten istý opis z úst mojich priateliek. Aj ja som ho milovala, ale začala om tak trocha panikáriť,“ priznáva ďalej. 

Čítajte tiež: Keď som si s ním začala, priateľky ma varovali: Neposlúchla som, nakoniec som zistila, koho mám vo svojej posteli

Úplne normálna odpoveď, ale ja som za tým videla niečo iné 

Vplyvom pochybností ho Nikola začala nezmyselne kontrolovať. Začala sa pýtať, či si vie predstaviť ich život o 5 rokov. Bez mihnutia oka povedal, že áno. Tak pritvrdila a zakomponovala do toho aj otázku detí, hoci za normálnych okolností by bola táto otázka priskoro aj na ňu samu: „To už trocha spozornel a videla som, že premýšľa. Potom odpovedal, že deti rozhodne chce, ale nie hneď teraz. Vraj si chce vychutnať to, čo je medzi nami. Úplne normálna odpoveď, ibaže ja som za tým už videla, že deti o tých 10 rokov, keď budem už na ne stará a on si nájde mladšiu a krajšiu, ktorá mu porodí prekrásnych potomkov, pretože sa mi nemusí dariť otehotnieť,“ uvádza Nikola, ktorá okrem nezmyselných otázok a vyvodzovaní záverov začala Martina aj kontrolovať. 

Spustila som protiútok a obvinila ho z nevery 

Keď povedal, že dnes má s kamarátmi chlapský večer, neváhala mu vyvolávať aj dva, trikrát za ten večer, aby sa uistila, že je v spoločnosti spomínaných kamarátov. Na ďalší raz ešte pritvrdila a rovno ho sledovala: „Na moju smolu ma videl a nechápal, čo robím. Tak som hneď spustila protiútok, vraj či niečo predo mnou skrýva. Rovno som ho ako šialená obvinila, že ho kamaráti len kryjú, aby si mohol užívať s nejakou druhou. K tomu som ešte poznamenala, že už o mňa nejaví taký záujem a viem, že sa niečo deje, že je v tom nejaká iná,“ rozpráva Nikola, ktorá dnes vie, že sa správala úplne iracionálne. 

Neprehliadnite: Stačila táto situácia a môj partner sa vrátil k svojej bývalej: Svoje správanie dodnes ľutujem

Nech je vám môj príbeh poučením 

Skončilo to tak rýchlo, ako začalo, Martin vyvodil, že Nikola asi nebude celkom v poriadku, a od takej ženy, ktorá chce len kontrolovať, obviňovať a nedať vo vzťahu dýchať, ruky preč: „Vôbec sa mu nečudujem. Veľmi ma mrzí, že som to takto pokazila. Ale už viem, že nabudúce si radšej zapchám uši, ako sa nechať nahlodať zlými skúsenosťami priateliek a pokaziť si vlastný vzťah, ktorý mohol byť úplne normálny,“ dodáva na záver Nikola, ktorej príbeh má vystríhať ostatné ženy, aby nebláznili.