Presunúť na hlavný obsah

Príbeh modernej Popolušky: Slovenka Alexandra Švecová si prehliadkou pre Maison Margiela splnila sen, o ktorom snívala

Modeling

Alexandra Švecová z agentúry Elite Bratislava patrí medzi novú generáciu modeliek a už od začiatku žne jeden úspech za druhým. Najnovšie sa jej splnil najväčší sen, ktorý mala, a to predvádzať pre návrhára a brand Maison Margiela MM6.

Príbeh modernej Popolušky všetci milujeme už po generácie, preto keď sa podarí niekomu prežiť príbeh ako z rozprávky, teší nás to. Niečo podobné sa podarilo zažiť aj úspešnej slovenskej modelke novej generácie – Alexadnre Švecovej z agentúry Elite Bratislava. Okrem viacerých prehliadok, ktoré na milánskom a parížskom fashion weeku predvádzala, sa jej splnil sen, o ktorom snívala od začiatku svojej modelingovej kariéry – pracovať pre svojho najobľúbenejšieho návrhára a brand Maison Margiela MM6.

Čítajte tiež: Najdiskutovanejšia show fashion weeku: Na prehliadke Maison Margiela zažiarila aj česká modelka Rézi Simons

Ako to Saša vnímala?

„To, že treba byť trpezlivý, veriť v proces a byť vždy pripravený, sa mi v modelingu potvrdilo už mnohokrát, no osobnú „lotériu“ sa mi podarilo vyhrať teraz. Ísť prvú väčšiu prehliadku pre svoj najobľúbenejší brand (Maison Margiela MM6) je asi ako keď si kúpite vysnívanú kabelku, po ktorej ste tak veľmi dlho túžili. Doteraz tomu ťažko dokážem uveriť, pretože som asi 3 týždne predtým, ako som vedela, že túto prehliadku budem kráčať, uverejnila na svojom profile na sociálnych sieťach ich poslednú ikonickú haute couture s popisom, že ďalšou modelkou si želám byť ja, a ono sa to naozaj stalo! Už len keď som dostala casting, skákala som od šťastia, a táto vlna radosti sa so mnou niesla až do momentu, kým som nevstúpila na mólo. Až do poslednej chvíle, som v zákulisí tancovala na techno hudbu sprevádzajúcu show, a necítila žiadnu trému, len radosť! 

Už deň pred prehliadkou, kde som sa v rámci príprav stala modelkou pre make-up a vlasy, mali pre mňa špeciálnu atmosféru a navždy ostanú zapísané v mojom srdci. Hlavne keď viete, že ste o túto výhru „superili“ s tisíckami dievčat, ktoré ste videli na castingu.“

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Víťazi Schwarzkopf Elite Model Look 2023: Do sveta mieria nové tváre zo Slovenska a Česka!

Alexandra začala svoju modelingovú kariéru účasťou v súťaži Schwarzkopf Elite Model Look, ktorá jej otvorila brány do svetového modelingu. Najbližšie castingy tejto súťaže sa budú konať už koncom apríla tohto roku.