Presunúť na hlavný obsah

Najdiskutovanejšia show fashion weeku: Na prehliadke Maison Margiela zažiarila aj česká modelka Rézi Simons

Móda

Najvýraznejšou udalosťou ostatného týždňa módy sa jednoznačne stala prehliadka módneho ateliéru Maison Margiela pod vedením dizajnéra Johna Galliana. Súčasťou tejto nezabudnuteľnej prehliadky bola aj topmodelka agentúry Elite – Rézi Simons.

Galliano sprostredkoval zážitok, ktorý sa stal najdiskutovanejšou módnou udalosťou fashion weeku a prekonal zabehnuté štandardy tvorby odevov a modelov. Tie boli unikátne nielen z pohľadu povestnej ručnej práce, či strihov, ale aj inovatívnym spracovaním materiálov.

Čítajte tiež: Jedna z najúspešnejších topmodeliek: Michaela Brezovská Hlaváčková vymenila veľkomesto za vidiek a obyčajný život

Od prvotnej myšlienky vytvoriť prehliadku, v ktorej budú modelky a modeli pripomínať oživené bábiky, až po samotnú realizáciu, prešiel viac ako rok. Túto ilúziu podporil aj make-up od svetoznámej make-up artistky Pat McGrath a špecifická choreografia chôdze.

Na prehliadke zažiarila aj česká modelka Rézi Simons

Súčasťou tejto nezabudnuteľnej prehliadky bola aj topmodelka agentúry Elite – Rézi Simons, ktorá svoju modelingovú kariéru začala súťažou Schwarzkopf Elite Model Look.

Tá pre Feminity o prehliadke povedala: „Byť súčasťou prehliadky je pre mňa nezabudnuteľný zážitok a veľká česť. Každá prehliadka Maison Margiela (doposiaľ som išla 3) je výnimočná - aj preto, že obsahuje príbeh, zhmotňuje emócie. Každý look má vlastný charakter, takže pri predvádzaní ide tak trochu aj o herectvo. Ja som stvárňovala obraz ducha. Pre mnohých môže byť tento model šokujúci, aj moji blízki sa ma pýtali, či som sa nehanbila ho predviesť. Ale práve vďaka neskutočnému umeleckému presahu a už spomínanému príbehu, som to tak chápala aj ja, takže nie, nehanbila som sa (naviac som mala pod šatami telový trikotýn :).

Neprehliadnite: VIDEO: Víťazi Schwarzkopf Elite Model Look 2023: Do sveta mieria nové tváre zo Slovenska a Česka!

V backstagi panovala úžasná atmosféra

Celá show bola jedinečná a ako to už pri návrhárovi býva, úplne iná ako mávajú ostatní dizajnéri. Nielen na móle to bol skutočný zážitok, ale aj mimo neho, v zákulisí. Udalosť som si užívala plnými dúšami. V backstagi panovala úžasná atmosféra a stretla som tu aj slávnu herečku Gwendoline Christie, známu napríklad zo seriálu Hra o tróny, ktorá prehliadku uzatvárala,“ dodala na záver.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rézi <3 (@rezi.simons)