Presunúť na hlavný obsah

Jedna z najúspešnejších topmodeliek: Michaela Brezovská Hlaváčková vymenila veľkomesto za vidiek a obyčajný život

Modeling

Michaela Brezovská Hlaváčková z Elite Bratislava patrí medzi naše najúspešnejšie topmodelky. Život vo veľkomestách vymenila za vidiek, kde spolu s rodinou žijú v súlade s prírodou.

Kariéru modelky odštartovala víťazstvom v súťaži Schwarzkopf Elite Model Look ako 15 ročná, následne sa na svetovom finále v Šanghaji umiestnila v top 15 najkrajších dievčat z celého sveta. Vďaka tomu mala príležitosť odchodiť priehliadky pre také zvučné mená ako je Chanel, Prada, Calvin Klein, Valentino, Versace a iné. Tieto úspechy sa odzrkadlili aj na umiestnení v top 50 rebríčka Models.com. Michaela pochádza z Bratislavy, no momentálne žije medzi Špačincami a Kopanicami, ktoré si s manželom zamilovali. Má troch synov a aktívne sa venuje pilatesu. 

Čítajte tiež: Svetové víťazky Elite Model Look: O tom, že Slovenky a Češky patria medzi najkrajšie ženy, už nepochybuje asi nikto

Čo bol pre teba najvačší úspech v modelingu?

Tých bolo veľa, ale určite najväčší zážitok bol, keď som zistila, že som v top 50!

Ako sa zmenil tvoj život po presťahovaní sa mimo Bratislavu. Čomu všetkému sa tam venujete?

Z Bratislavy sme sa počas korony presťahovali do Špačiniec. Byť zatvorený v bytovke, v byte s tromi malými deťmi je náročné. Už v tomto období sme pravidelne jazdili na Kopanice, hlavne kvôli včelám, ovciam a stavbe domu. Pri hospodáreni a živote v prírode je potrebné sa prírode prispôsobiť, podriadiť sa jej, počasiu, ročným obdobiam. Človek sa stane vnímavejším a všímavejším. Okolo hospodárstva je veľa fyzickej práce. Momentálne nie sme pripojení ani na sieť a elektrinu získavame len z fotovoltických panelov. Čo v praxi znamená, že vecčr ani práčku nepustím. 

A keď chcem použiť rúru na pečenie, a upiecť kura, musím 2h počkať, kým sa kura dopečie, a až potom si môžem napríklad vyfénovať vlasy. Myslela som si, že na fotovoltike sa dá fungovať bez obmedzení. No keď nás raz zapoja do siete, otvoríme si šampanské. Ale vyborná vec je tá, že ráno o siedmej sú už deti vonku na love. A ja sa pri pití rannej kávy nemusím báť, že ich zrazí auto. Len sa  modlím,  aby si s prakom nevystrelili oko :D.

Čo sa týka nášho hospodárstva, tak sadíme stromčeky, rozširujeme ovocný sad, budujeme včelnicu, zoznamujeme sa s pestovaním plodín a chovom zvierat. Máme rozpracovaných a rozostavaných niekoľko projektov naraz. Je to celkom časovo náročné.

Mohlo by vás zaujímať: Hviezdy prehliadkových mól z Česka a Slovenska: Nová generácia dosahuje vo svete módy jeden úspech za druhým

Aké máte plány s pozemkom do budúcna?

Tých konceptov v hlave mám naozaj veľa. Od prostého ubytovania a svätého pokoja, po zážitkové pobyty pre rodiny s deťmi, jednotlivcov, páriky. Kurzy, semináre, eventy, tematické víkendy, tvorivé dieľne, tábory, team buildingy :D mám ešte pokračovať? Plánov je veľa. 

Stále sa aktívne venuješ aj modelingu. Aké bolo tvoje posledné fotenie ?

Cover story pre českú Elle. Fotil ju Filip Hlad, líčila Hristina Georgievska, česala Mirka Mysicka, o styling sa postarala Milena Zhuravlova. Toto hviezdne obsadenie napovedá, že fotenie bolo vysoko profesionálne a príjemné, skoro rodinná atmosféra, keďže sa všetci dlhé roky poznáme.

Je ťažké skĺbiť 3 deti, dom a hospodárstvo a prácu modelky?

Vôbec by to nebolo tažké, keby som tie 3 deti mala len s mojím manželom. 

Castingy Schwarzkopf Elite Model Look 2023 štartujú už v máji. Nenechaj si ich ujsť!

- Najčítanejšie -