Presunúť na hlavný obsah

Úspech modelingových nádejí z Elite Prague na Parížskom týždni módy

Modeling

Česká republika opäť zažíva ďalší veľký úspech vo svete modelingu. Skupine mladých modelov a modeliek z agentúry Elite Prague, sa iba nedávno podarilo výborne odprezentovať na Parížskom týždni módy, sú to nedávni finalisti súťaže Schwarzkopf Elite Model Look Rézi Šimonová, Agáta Burešová, Olexi Kabatsi, Maxmilián Klimeš, Šimon Hanáček a Richard „Meory“ Reischig.

Model Olexi Kabatsi, rodák z Ukrajiny s výraznými črtami tváre, si pripísal výrazný úspech vo svojej profesionálnej kariére, a to predvádzaním na prehliadke Louis Vuitton pod taktovkou nového kreatívneho riaditeľa pánskej sekcie, Pharella Williamsa. 

Čítajte tiež: VIDEO: Predstavujeme vám novú generáciu v modelingu: Toto sú víťazi svetového finále Schwarzkopf Elite Model Look 2022

„Od prvej chvíle môjho príchodu na casting prehliadky Louis Vuitton 2023 som cítil príjemnú energiu, ktorá vychádzala od personálu a okamžite ovplyvnila aj mňa. Dojem z tejto atmosféry nezmizol ani v priebehu prípravy na prehliadku. Všetko bolo perfektne zorganizované a profesionálne. Stretnutie s Pharellom bolo úžasné, jeho charizma a angažovanosť vo svete módy sa stali zdrojom inšpirácie pre všetkých prítomných“, hovorí model Olexi Kabatasi. 

Hosťami Louis Vuitton, s ktorými sa mal možnosť Olexi stretnúť boli Rihanna, ASAP Rocky, Kim Kardashian, Beyonce, Jay-Z alebo známa herečka Zendaya. 

Šimon Hanáček: Bol som veľmi rád, že som sa po minulej sezóne mohol vrátiť na Paris Fashion Week. Absolvoval som mnoho castingov a podarilo sa mi zapôsobiť na 3 značky, pre ktoré som následne išiel prehliadku. Ten moment, keď idete po móle je nezabudnuteľný a som veľmi vďačný, že sa mi pošťastilo ísť prehliadky práve pre Comme des Garçons, Kolor a Issey Miyake. Bol to skvelý zážitok a dúfam, že sa do Paríža vrátim aj budúci rok.

Richard „Meory“ Reischig: Vďaka Paris Fashion Week som mal možnosť po prvýkrát nahliadnuť do sveta módy z nového pohľadu. Som nesmierne vďačný za skúsenosti a ľudí, ktorých som vďaka tomu mohol spoznať.  

Maxmilián Klimeš: Paríž som si okamžite zamiloval. V agentúre som mal super agentov, s ktorými som sa hneď skamarátil. Som vďačný za veľké množstvo castingov, na ktorých som poznal ďalších modelov, s ktorými bolo veľmi jednoduché a príjemné viesť konverzáciu. Pošťastilo sa mi dostať show pre kórejskú značku Songzio, ktorá sa konala v Palais de Tokyo. Pre mňa to bolo veľmi nostalgické, pretože pred štyrmi rokmi som tu bol ako divák svetového finále Elite Model Look, kde súťažil môj brat. Celý Fashion Week prebehol veľmi rýchlo, ale ani na moment som sa nenudil. Rozhodne to bol jeden z mojich najväčších životných zážitkov.

Dievčatá sa nedali zahanbiť, Agáta Burešová zatvárala výročnú prehliadku Viktor&Rolf a Rézi Šimonová, ktorá je múzou módneho domu Maison Margiela, celý týždeň exkluzívne pracovala s touto značkou. 

Neprehliadnite: VIDEO: Hľadáme ľudí s faktorom X a touto vlastnosťou, hovorí Saša Jány, riaditeľ súťaže Schwarzkopf Elite Model Look

Národné finále tejto prestížnej súťaže sa blíži a uvidíme, ktoré z týchto talentov budeme môcť zahliadnuť v Španielskej sále Pražského hradu 30.8.2023. 

- Najčítanejšie -