Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Predstavujeme vám novú generáciu v modelingu: Toto sú víťazi svetového finále Schwarzkopf Elite Model Look 2022

Modeling

Svetové finále Schwarzkopf Elite Model Look 2022 už pozná svojich víťazov! Predstavujeme vám nové objavy modelingu z kategórie žien a mužov, ktorým srdečne blahoželáme!

 

Predposledný augustový deň patril modelingu. V nádhernej Španielskej sále Pražského hradu sa totiž uskutočnilo finále prestížnej modelingovej súťaže súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2022. 

Finálový galavečer za prítomnosti divákov sa uskutočnil po dvojročnej pauze, kedy sa svetové finále kvôli kovidovým obmedzeniam konalo online. Finalisti sa naň pripravovali niekoľko dní v rámci sústredenia s ich mentormi. Stali sa nimi portugalský sexy model, moderátor a influencer Ruben Rua, ktorý je stálicou tohto projektu a má na svetových finále na starosti mužských finalistov, a slovenská topmodelka Michaela Kocianová, ktorá sa počas dní pred finále venovala ženám. Trénovali chôdzu, nacvičovali choreografiu, pričom nechýbali ani fitting či strečingové cvičenia.

Konkurencia bola veľká, v kategórii žien súťažilo 20 dievčat a v kategórii mužov 10 chlapcov. Za Slovensko nás reprezentovala víťazka národného kola Timea Smaržíková a víťaz Daniel Dospel. Top 30 finalistov bolo vybraných z tisícov uchádzačov z viac ako 100 rôznych národností.

Víťazi 39. ročníka súťaže Elite Model Look 

Tohtoročné svetové finále Elite Model Look vyhrali v kategórii modelka MAJDA JOHN PETER z Južného Sudánu a kategórii model SERGI SHAN zo Španielska. Nové tváre modelingu majú pred sebou úspešnú kariéru a my im blahoželáme a želáme veľa šťastia vo svete!

MAJDA JOHN PETER / SOUTH SUDAN

SERGI SHAN / SPAIN

„Som veľmi rád, že sme mali možnosť zorganizovať po 15 rokoch svetové finále Schwarzkopf Elite Model Look v Prahe. Teší ma, že diváci ocenili náš koncept, ktorý bol spojením barokovej hudby s geniálnym Nobody Listen, hudobným dramaturgom večera. Jedinečná energie Adama Pavlovčina, ktorému režisérka zverila okrem spevu i moderovanie, bola tým, čo som chcel ukázať aj zahraničným hosťom - a to, že rovnako u nás máme spevákov svetového formátu. Diváci určite ocenili taktiež módne vstupy fashion partnera The Brands s hair & make-up stylingom od Schwarzkopf a Oriflame. Dizajnéra Jana Černého som poprosil o vytvorenie kolekcie pre tento večer a som presvedčený, že skvele reprezentoval českú módu,“ hovorí Saša Jány.

O nových nádejach svetového modelingu rozhodovala porota zložená z odborníkov v oblasti módy, partnerov projektu a zahraničných modelingových agentov. Do poroty zasadli taktiež odborníci z top managementu Elite: Chris Gay, Vick Mihaci a Jennifer May Cope. Svetového finále sa zúčastnil rovnako aj CEO Elite World Paolo Barbieri, či supermodelka Daniela Peštová.

Tohtoročnému 39. svetovému finále dominoval odkaz na ikonické supermodelky akými sú Cindy Crawford, Alessandra Ambrosio, Lara Stone alebo Gisele Bündchen, ktorým Elite Model Look odštartoval kariéru. V poslednom období priniesol projekt postupne do popredia novú generáciu modelingových talentov, akými sú napríklad Vittoria Ceretti, Mona Tougaard, Mayowa Nicholas či Davidson Obennebo. "Sme nesmierne hrdí na všetkých našich finalistov za ich tvrdú prácu, energiu a profesionalitu. Sú našou ďalšou generáciou talentov a tento ich krásny debut znamená začiatok mnohých medzinárodných modelingových kariér." hovorí Jennifer-May Cope, riaditeľka Elite Model Look.

Slávnostného finálového večera sa zúčastnili aj významní hostia: Dagmar Havlová, Jitka Schneiderová, Zuzana Stivínová, Monika Babišová, Liběna Rochová a taktiež topmodelky agentúr Elite Prague a Elite Bratislava, napríklad Eva Klímková, Jana Tvrdíková, Barbora Podzimková, Denisa Dvořáková, Michaela Kocianová, alebo Michaela Hlaváčková a Sasha Gachulincová.

Večerom sprevádzal Adam Pavlovčin alias Adonxs, ktorý zároveň predstavil svoju najnovšiu tvorbu. O jedinečný hudobný zážitok sa postarala operná speváčka, mezzosopranistka a sólistka v Semperoper Dresden (Semperova Opera Drážďany) Štěpánka Pučálková. Na hudobnom programe večera spolupracovali DJ Nobody Listen, Unique Quartet a skladateľ Jan Šikl. Predstavili sa aj vynikajúci tanečníci, bývalá sólistka baletu Monte Carlo Markéta Pospíšilová a bývalý sólista baletu Národního divadla v Prahe Michal Štípa. Scénu pre túto svetovú udalosť navrhol uznávaný scénograf Marek Cpin. Réžie svetového finále sa ujala talentovaná Jana Burkiewicz.

Česká republika sa môže od roku 1992, odkedy sa súťaž v krajine organizuje, pýšiť najvyšším počtom svetových víťazstiev. Prvé miesta získali Linda Vojtová (Elite Model Look 2000, Ženeva), Denisa Dvořáková (Elite Model Look 2006, Marrákeš), Eva Klímková (Elite Model Look 2013, Šen-čen), Barbora Podzimková (Elite Model Look 2014, Šen-čen), Jana Tvrdíková (Elite Model Look 2016, Lisabon) a Amélie Konšelová (svetová víťazka Elite Model Look 2021, online).

Hlavným módnym partnerom finálového večera boli butiky The Brands Men a The Brands Women z portfólia spoločnosti Luxury Brand Management, ktorá v České republike zastupuje viac ako dve desiatky najprestížnejších módnych domov. Exkluzívnu kolekciu predstavil renomovaný český návrhár Jan Černý, ktorý navrhol limitovanú edíciu pre concept store The Brands.

Generálnym partnerom súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2022 je Schwarzkopf, dalšími partnermi boli hotel Andaz Prague, dekoratívna kozmetika The One od Oriflame, značka Krups, lifestylový internetový magazín Feminity, SaSazu restaurant a G.H.Mumm. Mediálnymi partnermi boli CNN Prima News, JCDecaux, rádiá Evropa 2 a Európa 2, magazíny Elle a Emma a Bigmedia Slovensko.