Presunúť na hlavný obsah

Tri typy odstránenia chĺpkov: Najlepšie výsledky hladkej pokožky či lona dosiahnete touto metódou

Krása

Dokonale hladké nohy bez chĺpkov a čiernych bodiek je predstava nejednej ženy, a to nielen pred letom. Pre čo najlepší a dlhodobý efekt vymeňte klasickú žiletku či strojček za moderné metódy.

Súčasné moderné metódy odstraňovania chĺpkov sú bezbolestné a poskytujú komfort v pohodlí domova s dlhodobým účinkom krásne hladkej pokožky. Veľa žien však ešte stále siaha po klasickej žiletke či strojčeku, či už zo zvyku alebo v dôsledku absencie poznania účinkov týchto nových, moderných spôsobov. Preto sme sa rozhodli vysvetliť hlavné rozdiely a účinky najznámejších z nich. 

Čítajte tiež: Symbol večnej mladosti: Vďaka tomuto si ženy dokážu udržať najlepší vek a neustály záujem mužov

Depilácia (Odstránenie viditeľnej časti chĺpkov)

K odstráneniu chĺpkov dochádza len na povrchu pokožky. Teda koreň pod pokožkou zostáva a môžu sa vytvoriť na povrchu „čierne bodky“. Chĺpky sú väčšinou tvrdšie, nakoľko dôjde len k ich pretrhnutiu alebo prerušeniu rastu. Sem patrí klasické holenie alebo aplikácia krémov na odstránenie chĺpkov. 

Epilácia (Odstránenie chĺpkov pri korienkoch)

Pri tomto type metódy sa chĺpky odstránia pri korienku vytrhnutím alebo vytiahnutím pomocou epilácie či vosku. Rozdiel s predošlou metódou je ten, že trvá dlhšie, kým chĺpok vyrastie a nie je ho na povrchu vidieť. Nové chĺpky, ktoré začnú vyrastať sú tiež jemnejšie v porovnaní s depiláciou. Dĺžka hladkých nôh vám vydrží približne štyri týždne. 

IPL (Intenzívne pulzné svetlo)

Najmodernejšia technológia odstránenia chĺpkov, ktorá vydrží až jeden rok. Energia svetelného alebo elektrického zdroja ničí folikul chĺpku a zabraňuje tak jeho opätovnému rastu už pod pokožkou. Najlepšie výsledky hladkej pokožky tak dosiahnete metódou IPL alebo laserom. 

Najnovší model od Braun Skin i-expert IPL poskytuje personalizovanú spätnú väzbu v reálnom čase vďaka prepojeniu s mobilnou aplikáciou synchronizovanou s epilátorom. Inteligentný systém automaticky prispôsobuje vyžarovanú energiu tónu pokožky a poskytuje personalizované ošetrenie v reálnom čase, podľa toho, kde chcete chĺpky odstrániť, a to vďaka funkcii Skin Check.

„IPL alebo intenzívne pulzné svetlo je technológia, ktorá využíva premenu svetelnej energie na tepelnú. Svetelné lúče vysielané epilátorom zasahujú melanín vo vlasových folikuloch pod povrchom pokožky. Tým sa preruší cyklus rastu chĺpkov,“ vysvetľuje dermatologička MUDr. Jana Housková.

Mohlo by vás zaujímať: Spoločnosť Braun uvádza na trh prvý systém IPL na svete, ktorý sa po každom použití učí a prispôsobuje vašej pokožke

 

Opakovanie procedúry sa uskutočňuje na základe odporúčania podľa mobilnej aplikácie, resp. inteligentného kalendára, kde zaznamenávate všetky svoje ošetrenia. Intervaly sú personalizované v závislosti od farby a hrúbky chĺpkov a ich kontrastu s tónom pokožky. 

„Ošetrenie chĺpkov týmto spôsobom je skutočne alternatívou návštevy salóna. Napriek tomu, že mám citlivú pokožku, je technológia IPL veľmi jemná a šetrná k pleti. Nohy a lono mi zostalo krásne hladké, dokonale pripravené na leto. Najviac oceňujem inteligentné prispôsobenie sa tónu pleti podľa farby chĺpkov, o čom som doteraz nikdy nepočula a tiež inteligentný kalendár, ktorý mi vždy napovie, kedy mám pokračovať v procedúre,“ hovorí naša beauty redaktorka.