Presunúť na hlavný obsah

Príbeh ako z filmového plátna: Z vojnovej Ukrajiny rovno na prestížne móla

Modeling

Mladý Olexi Kabatsi vo svojich 22 rokoch prežil už toľko, že by mohol napísať napínavú knihu.

Mladý ukrajinský profesionálny šachista a študent logistiky na Technickej univerzite v Košiciach, sa na základe prvých skúseností s fotením rozhodol vyskúšať svoje šťastie na košickom castingu súťaže Schwarzkopf Elite Model Look, kde ho porote predstavil talentovaný scout.

Čítajte tiež: Najdiskutovanejšia show fashion weeku: Na prehliadke Maison Margiela zažiarila aj česká modelka Rézi Simons

Agentúra Elite Bratislava rýchlo rozpoznala jeho potenciál, no krátko po nadviazaní profesionálnej spolupráce, vypukol vojenský konflikt v jeho rodnej Ukrajine. S mamou, ktorá  doposiaľ na Ukrajine žije a s ktorou má Olexi veľmi blízky vzťah, sa musel rozlúčiť a za veľmi dramatických, až život ohrozujúcich okolností, aby sa napokon usadil v Prahe. Privyrábal si, aby mohol mamu aspoň na diaľku finančne podporovať, a čakal, čo mu ešte život prinesie.

Prelomovým bodom sa jednoznačne stalo víťazstvo v súťaži Schwarzkopf Elite Model Look ČR SR 2022 za Ukrajinu. Počas finálového večera v Prahe si ho všimlo hneď niekoľko zahraničných agentov a krátko na to zaujal aj u svetových casting directorov. Jeho modelingovým debutom bola prehliadka pre prestížny dom Louis Vuitton práve v roku, kedy kreatívne vedenie prevzal Pharell Williams. Prestížnu show s dlhoočakávaným, premiérovým rukopisom Pharella, sledoval celý svet a osobne prehliadku v Paríži navštívili aj Rihanna, ASAP Rocky, Kim Kardashian, Beyonce, Jay-Z, alebo známa herečka Zendaya. Okrem výrazného míľnika v jeho modelingovej kariére, mal tak Olexi aj neopakovateľnú skúsenosť pracovať osobne so samotným Pharellom.

„Od prvej chvíle môjho príchodu na casting prehliadky Louis Vuitton som cítil príjemnú energiu, ktorá vychádzala od personálu a okamžite ovplyvnila aj mňa. Dojem z tejto atmosféry nezmizol ani v priebehu príprav na prehliadku. Všetko bolo perfektne zorganizované a profesionálne. Stretnutie s Pharellom bolo úžasné, jeho charizma a angažovanosť vo svete módy sa stali zdrojom inšpirácie pre všetkých prítomných“, hovorí model Olexi Kabatasi.

Od toho momentu získal Olexi pozornosť najpodstatnejších svetových agentúr a mal tak možnosť pracovať v Paríži, Miláne, či Seoule, kde svoj potenciál potvrdil a aktuálne má našliapnuté na ďalšie vysoko úspešné sezóny v rámci európskych fashion weekov.  

Neprehliadnite: Agentúra Elite Bratislava vyhlasuje castingy do najprestížnejšej modelingovej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look SR 2024

Ďalšie castingy Schwarzkopf Elite Model Look začínajú už čoskoro.