Presunúť na hlavný obsah

Ako bývajú známe Slovenky, Nikoleta Macháčová: Domov je jednoducho tam, kde je rodina

Slovenské celebrity

Pôvabná a krásna influencerka, blogerka, čoskoro dvojnásobná mama Nikoleta Macháčová, nám otvorila dvere do svojho súkromia a ukázala ako to u nich doma vyzerá. Nechajte sa inšpirovať jej domácou estetikou!

Čo pre teba znamená domov?

Pre mňa je domov miesto, ktorého adresa sa môže meniť, ale osadenstvo zostáva stále rovnaké. A keďže my striedame naše domovy v Prahe a Bratislave - tak je to naozaj tak, že domov je jednoducho tam, kde je rodina.

Kto má u vás najväčší vplyv na rozhodovanie o samotnom vizuáli domácnosti?

Myslím, že je to taká spolupráca na všetkých frontoch. Keď sme nedávno zariaďovali druhý byt, tak prvotne som zozbierala inšpirácie z Pinterestu toho čo sa mi páči a následne sme ich spolu prediskutovali aj s interiérovou dizajnérkou, ktorá nám na základe toho vytvorila vizualizácie, ktoré sa neskôr realizovali. Ale napríklad manžel chcel mať veľmi bar a ten si vytvoril sám, teda s pomocou dizajnérky. 

Riadiš sa pri zariaďovaní bývania trendami alebo skôr intuíciou a tým, čo je ti blízke?

Pri zariaďovaní interiéru sa všetci zaoberáme najmä estetickou stránkou a aktuálne trendy v tom rozhodne zohrávajú významnú rolu, ale podľa mňa ešte dôležitejšie sú naše pocity. Uvediem príklad. Do nového bytu sme si kúpili krásnu dizajnovú sedačku od Natuzzi, ale zďaleka nie je taká pohodlná a baby friendly ako máme v starom byte v Prahe.

Dosť často keď prídeme domov do Prahy a pustíme si Netflix, manžel neopominie, že: "stará dobrá sedačka, ktorá prežije všetko". Alebo máme v obývačke, krásne dizajnové lustre Slamp, ale slabo svietia. Takže ako sa hovorí, "nie je zlato, čo sa blyští". (úsmev)

Ktoré miesto v dome je tvoje najobľúbenejšie? 

Myslím, že sa to v priebehu roka mení. V novom byte máme veľkú terasu, ktorá v lete funguje ako taká letná obývačka, takže sme tam strávili veľa príjemného času, či už s návštevami alebo kúpaním sa v bazéniku s Eliskou. V zime zase mám veľmi rada atmosféru krbu v obývačke. 

Aký dizajnový kúsok je tvojou najväčšou srdcovkou?

Úprimne asi ani neviem. Ak mám vypichnúť jednotlivé kúsky, tak sa mi veľmi páčia svetlá Slamp v spálni, BoConcept stoličky, stôl, svetlá a police aj spomínaná sedačka alebo walk-in vstavaný šatník, pretože ten zase nemáme v Prahe.

Máš ešte v rámci bývania nejaké vysnívané zmeny, niečo do čoho sa plánuješ najbližšie pustiť?

Tým, že sme takto rozlietaní stále máme, čo robiť. V Prahe musíme prerobiť Eliskinu detskú izbu z "miminkovskej" na funkčnejšiu detskú izbičku s veľkou posteľou. V Bratislave by sme zase chceli ešte zariadiť aj ďalšiu terasu pri spálni. My sa nikdy nenudíme!