Presunúť na hlavný obsah

Ako bývajú známe Slovenky, Karolína Bazsóová: Je pre mňa dôležité, aby bývanie odrážalo moje estetické a kreatívne myslenie

Slovenské celebrity

Krásna, sympatická modelka, finalistka Miss Slovensko 2023 Karolína Bazsóová je otvorená a extrovertná, rada trávi čas medzi ľuďmi a v živote sa snaží využiť každú šancu, ktorá sa jej naskytne. Nám poodhalila dvere do svojho domova.

Čo pre teba znamená domov?

Domov je pre mňa viac ako miesto, kde žijem. Domovom sú pre mňa ľudia, ktorí mi dávajú pocit lásky, radosti a bezpečia. Sú to tí, ktorí ma poznajú najlepšie, ktorí ma podporujú v mojich úspechoch a zlyhaniach, a s ktorými mám spoločné zážitky a spomienky.

Domov sú tie úsmevy, objatia a rozhovory, ktoré zahrejú moje srdce, a tie chvíle pokoja a harmónie, ktoré prežívam v ich prítomnosti. S mojimi blízkymi cítim, že som naozaj doma, bez ohľadu na to, kde sa fyzicky nachádzam.

Kto má u vás doma najväčší vplyv na rozhodovanie o vizuáli domácnosti?

Keďže som momentálne študentkou maturitného ročníka, žijem ešte s rodičmi. O zariadenie celého domu sa postarala moja mamka. Som spokojná s jej nápadmi, myslím si, že má dobrý vkus na vybavenie či už interiéru alebo exteriéru.

Riadiš sa pri zariaďovaní bývania trendami alebo skôr intuíciou a tým, čo je ti blízke?

Obľubujem sledovanie trendov, hlavne na Pintereste. Mám už aj predstavu ako môj vysnívaný “dream apartment” bude vyzerať, no momentálne som mala možnosť zariadiť si vrámci možností svoju “detskú izbu” v dome rodičov.

Milujem minimalistický dizajn a taktiež jednoduchú estetickú paletu farieb. Rada dodávam do svojej izby aj prvky z vlastnej tvorby, ktoré mi dodajú pocit autenticity. Tieto prvky vytvárajú atmosféru jedinečnosti a hlavným zmyslom ich vytvorenia bolo nabudenie motivácie. 

Ktoré miesto doma je tvoje najobľúbenejšie? 

Moje najobľúbenejšie miesto v dome je jednoznačne moja izba. Moja izba je miesto, kde si obnovujem energiu, napríklad po náročnom dni v škole, je to miesto, kde načerpávam nové sily, rozmýšľam nad svojimi plánmi.

Ktorý dizajnový kúsok je tvojou najväčšou srdcovkou?

Mojou najväčšou srdcovkou sú obrazy mnou vytvorené, ktoré mám v izbe. Ako som už spomínala naznačujú motiváciu a povzbudenie do života. Keď sa citím smutne alebo keď sa mi nechce cvičiť/učiť, pozriem sa na ne a zamyslím sa nad sebou. 

Máš ešte v rámci bývania nejaké vysnívané zmeny, niečo do čoho sa plánuješ najbližšie pustiť?

V najbližšej dobe ma čaká veľká životná zmena a tou je sťahovanie sa. Celý môj život, som žila na jednom mieste, no nastal ten čas, keby vyletím z hniezda. O pár mesiacov sa chystám na vysokú školu do Prahy, kde aj plánujem žiť. Prvý rok plánujem bývať na intráku, no časom by som si chcela prenajať nejaký byt.

Prečítajte si: Ako bývajú známe Slovenky: Domov je miesto, kde nachádzam pokoj a bezpečie, nahliadnite s nami do bytu Daniely Vojtasovej

Moje vysnívané bývanie je taký starší estetický byt v centre mesta, drevené podlahy, veľké okná. Mám svoju vision board, nemôžem sa dočkať momentu, keď budem zrelá na to, aby som si sama zariadila svoje bývanie.

Prečítajte si: Ako bývajú známe Slovenky: Domov je miesto, kde nachádzam pokoj a bezpečie, nahliadnite s nami do bytu Daniely Vojtasovej